2013-04-08T23:06:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

600 lecie parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Rzekuniu oraz Spotkanie Rodziny Radia Maryja [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA

W poniedziałek, 8 kwietnia odbyły się uroczystości 600 lecia parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Rzekuniu oraz spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wierni zgromadzili się licznie by wziąć udział w mszy świętej poprzedzonej rozmową ojca Benedykta Cichonia z ojcem Tadeuszem Rydzykiem, dyrektorem Radia Maryja.

Rozmowa krążyła wokół tematu Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

- Jeśli chcecie mieć pociechę, nie tylko w domu, musicie posyłać swoje dzieci do dobrej uczelni - mówił ojciec Rydzyk. - Potrzeba nam ludzi nie tylko dobrze wyuczonych, ale również etycznych, którzy są nadzieją na przyszłość Polski. Ludzie etyczni potrzebni są w polityce, w sejmie.

Zdaniem ojca Rydzyka szkoła jest wytwórnią ludzi myślących o Polsce, ludzi takich, których polska potrzebuje.

- Założenie Radia Maryja było natchnieniem - mówił ojciec Tadeusz Rydzyk. - Na początku nie było nic. Byli tylko Bóg i Maryja. Później doszli ludzie, bo działamy dla ludzi. Tak było również z uniwersytetem. Jeszcze raz dziękuję, że jesteście, że słuchacie, że dopominacie się o telewizję Trwam. Lewica nie chce do tego dopuścić. Nawet nie wiecie ile mamy kontroli, rozpraw. Lewica chciałaby, aby media katolickie nie istniały. Chcą w ten sposób manipulować, a ludzie, którzy nie szukają informacji w różnych mediach i tylko słuchają np. TVN, mają skrajny pogląd na sprawy.

Po ostrych słowach ojca Rydzyka, złożył on gratulacje na ręce księży i parafian odnośnie pięknego kościoła i historii parafii sięgającej 600 lat. Następnie młodzież z Rzekunia zaprezentowała montaż słowno – muzyczny opowiadający o Maryi, a proboszcz ks. kan. Jan Mrowca, opowiedział o historii kościoła i parafii.

Po blisko godzinnej rozmowie rozpoczęła się msza święta, na której bp Stanisław Stefanek – biskup senior łomżyński wygłosił homilie. Kazanie opowiadało o Zwiastowaniu Pańskim oraz Świętości życia a biskup opowiadał przed jak trudnym zadaniem Maryja i Jezus zostali postawieni.

- Widzicie najdrożsi, jaka jest rola parafii, 600 lat, to jest dorobek. Tu czujemy się jak w domu, bo tu jest moc Ducha Świętego.  Dodał kończąc kazanie.

Na uroczystość przybyli również:  senator Robert Mamątow, poseł Arkadiusz Czartoryski, Stanisław Godzina - wójt gminy Rzekuń, Krzysztof Żebrowski - sekretarz gminy Rzekuń, Edward Gryczka - przewodniczący rady gminy Rzekuń, Paweł Stańczyk - wiceprezydent Ostrołęki, Jerzy Grabowski - ostrołęcki radny.

Po Eucharystii, wierni pozostali na nabożeństwie różańcowym, a następnie mogli  napić się gorącej herbaty na którą zapraszała Ochotnicza Straż Pożarna.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
18  19  20  21  22  23  24
25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń