eOstroleka.pl
Ostrołęka,

78. rocznica zbrojnego ataku sowieckiej Rosji na Polskę [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 3563
zdjecie 3563
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
zdjecie 3563
17 września 1939 roku w wyniku paktu Ribbentrop-Mołotow, ZSRR najechał na Polskę. Dziś, 78 lat od tej sowieckiej agresji na nasz kraj, mieszkańcy Ostrołęki oddali hołd żołnierzom i ludności cywilnej poległym i bestialsko pomordowanym w walce o polską wolność i niepodległość.

Miejskie obchody 78. rocznicy zbrojnej agresji sowieckiej Rosji na Polskę rozpoczęły się od nabożeństwa w Sanktuarium pw. św. Antoniego Padewskiego. Po uroczystej mszy odprawionej w intencji obrońców Ojczyzny, delegacje uczestniczące w uroczystościach przemaszerowały w asyście harcerzy niosących pochodnie, pod pomnik Ofiar Komunistycznego Terroru na skwerze im. Lecha Kaczyńskiego.

Tu po odśpiewaniu hymnu państwowego i wystąpieniu prezydenta Ostrołęki, Janusza Kotowskiego, który nawiązał do bohaterskich czynów walczących i poległych w działaniach wojennych, złożono kwiaty i wieńce.

Uroczystości rocznicowe uświetniły swoim występem wokalistki Studia Piosenki działającego przy Klubie Oczko.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
sierpień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
 4  5 dk6  7 dk8  9 dk10
 11  12  13  14  15 dk16 dk17
 18  19  20  21  22  23 dk24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×