eOstroleka.pl
Region,

800 zgłoszeń pracy do szpitali tymczasowych. Zespół wojewody odpowiada radnemu

REKLAMA
zdjecie 1171
zdjecie 1171
fot. Mazowiecki Urząd Wojewódzkifot. Mazowiecki Urząd Wojewódzki
REKLAMA

Zespół prasowy wojewody mazowieckiego odpowiedział na zarzuty, jakie pojawiły się w przestrzeni medialnej ze strony jednego z radnych wojewódzkich. - Łącznie do szpitali tymczasowych przekazano już 800 zgłoszeń do pracy - poinformowano.

Radny województwa mazowieckiego Krzysztof Strzałkowski zarzucił wojewodzie mazowieckiemu, że "w porę nie zainterweniował, nie stworzył powszechnej bazy pracowników zawodów medycznych, którzy chcieliby z własnej woli podjąć pracę na oddziałach covidowych".

Szybko doczekał się odpowiedzi - służby prasowe wojewody Konstantego Radziwiłła wydały oświadczenie, w którym stwierdzono, że informacje podawane przez radnego "nie są zgodne z prawdą".

Oświadczenie Zespołu Prasowego Wojewody Mazowieckiego:

W związku z informacją prasową Burmistrza Krzysztofa Strzałkowskiego "Narasta kryzys kadrowy w mazowieckich szpitalach” uprzejmie informujemy, że informacje tam zawarte nie są zgodne z prawdą. Wojewoda Mazowiecki wspiera rekrutację kadry medycznej do szpitali tymczasowych poprzez dedykowaną stronę internetową i przekazywanie listy ochotników do szpitali patronackich. Łącznie do szpitali tymczasowych przekazano już 800 zgłoszeń do pracy.

Decyzją Wojewody Mazowieckiego, Urząd Wojewódzki wspiera rekrutację kadry medycznej do szpitali tymczasowych, za pomocą strony www.szpitaltymczasowy.waw.pl, na której znajduje się prosty formularz aplikacyjny oraz numer telefonu, pod którym można uzyskać więcej informacji. Dotychczas Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie przekazał 235 kandydatur do spółki Solec, dotyczących pracy w szpitalu tymczasowym w Warszawie w obiekcie Szpitala Południowego. Łącznie do szpitali tymczasowych przekazano 800 zgłoszeń do pracy.

Ponadto, Wojewoda zwrócił się z prośbą do Prezesa Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie o wsparcie w pozyskiwaniu personelu do szpitali tymczasowych. Prezes przychylił się do prośby i na stronie izby lekarskiej opublikowano informacje o rekrutacji pod adresem: https://izba-lekarska.pl/monitor-lekarski/szpitale-tymczasowe-rekrutacja-personelu-medycznego/

Ponadto informujemy, że Wojewoda może wydać decyzję o oddelegowaniu personelu medycznego do pracy przy zwalczaniu epidemii, na mocy ustawy z 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

Należy podkreślić, że podczas doręczenia decyzji Wojewody przekazywany jest dodatkowy formularz. W tym dokumencie można zaznaczyć przesłanki wykluczające z oddelegowania. Takie rozwiązanie powoduje, że Wojewoda uzyskuje ewentualną informację, że dana osoba nie podlega skierowaniu do pracy. Wówczas decyzje są niezwłocznie uchylane.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×