2012-10-29T11:15:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

„Dobrze widzi się tylko sercem”: Uroczyste ślubowanie w Kolorowej Szkole [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Kolorowa Szkoła fot. Kolorowa Szkoła
REKLAMA

W piątek, 26 października, w Kolorowej Szkole - Niepublicznej Szkole Podstawowej w Ostrołęce - odbyło się uroczyste pasowanie uczennic klasy pierwszej. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru
i odśpiewaniem hymnu.

Dyrektor Grażyna Ciszkowska dokonała uroczystego pasowania pierwszoklasistek (Julia i Patrycja), które ze zniecierpliwieniem, a zarazem z uśmiechem na ustach, czekały na tę chwilę. Uczennice otrzymały od Przedstawiciela Rady Rodziców Marzeny Paczkowskiej drobne upominki.

Punktem kulminacyjnym ślubowania pierwszoklasistek było wystawienie spektaklu teatralnego przez uczniów Kolorowej Szkoły pt; „Mały Książę”.

- Zanim Mały Książę trafił na Ziemię odwiedził inne planety, które zamieszkane były przez samotników. Przybywając na Ziemię wiedział, że jest ona wielka i przepełniona ludźmi. Dzięki poznanym zwierzętom i roślinom udało mu się wreszcie dotrzeć do celu - mówiła dyrektor Grażyna Ciszkowska.

- Dzięki podróży chłopiec zrozumiał, iż miłość czy przyjaźń pociągają za sobą odpowiedzialność i trzeba dbać o to, co się pokochało. Pojął także, jak ważne jest szanowanie drugiej osoby. „Dobrze widzi się tylko sercem - małe serce to wielki skarb”- mówiła wicedyrektor Małgorzata Szafrańska.

Na instrumentach perkusyjnych do piosenki pt; „Raz Mały Książę poznał Różę” zagrali uczniowie wspólnie z zaproszonymi gośćmi.

Po uroczystości dyrektor zaprosiła wszystkich przybyłych gości na poczęstunek, przygotowany przez rodziców pierwszoklasistek.

W trakcie ślubowania wykorzystano specjalistyczny sprzęt do wspomagającej i alternatywnej komunikacji AAC. Październik jest Międzynarodowym Miesiącem AAC i Miesiącem Zespołu Retta.

REKLAMA
fot. Kolorowa Szkoła fot. Kolorowa Szkoła
fot. Kolorowa Szkoła fot. Kolorowa Szkoła
fot. Kolorowa Szkoła fot. Kolorowa Szkoła
fot. Kolorowa Szkoła fot. Kolorowa Szkoła
zdjecie 2609
Kalendarz imprez
maj 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30 dk31  1  2  3  4
×