eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Olszewo-Borki: Ślubowanie i pasowanie klas pierwszych

REKLAMA
zdjecie 4866
fot. olszewo-borki.plfot. olszewo-borki.pl
REKLAMA
zdjecie 4866
13 października w Szkole Podstawowej im. Wł. Broniewskiego w Olszewie-Borkach odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych. W uroczystości wzięli udział uczniowie, dyrekcja i pracownicy szkoły, przybyli rodzice oraz sekretarz gminy Aneta Gutowska-Grucelska.

Scenariusz imprezy oraz dzieci do występu przygotowały wychowawczynie klas pierwszych. Licznie zgromadzeni goście podziwiali dzieci ubrane w stroje galowe i charakterystyczne biało-czerwone odznaki.

Pierwszoklasiści przedstawili przygotowany specjalnie na tę okazję program artystyczny złożony
z wierszy i piosenek. Mimo stresu związanego z pierwszym publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszoklasistów gromkimi brawami. Następnie przed całą szkołą i w obecności pocztu sztandarowego dzieci odważnie złożyły ślubowanie. Podsumowania dokonała dyrektor szkoły - Jolanta Rostkowska oraz sekretarz gminy Aneta Gutowska-Grucelska.

Po uroczystości dzieci wraz z wychowawczyniami i rodzicami udały się do swoich klas na słodki poczęstunek.
Kalendarz imprez
marzec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 23  24  25  26  27  28 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×