eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

„Kominki Kurpiowskie 2017” w Łysych [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. UG w Łysychfot. UG w Łysych
REKLAMA
zdjecie 4340
Gmina Łyse już po raz kolejny była gospodarzem tradycyjnych „Kominków Kurpiowskich”. Impreza odbyła się w minioną sobotę, 18 lutego.

Podczas „Kominków Kurpiowskich” swoje umiejętności zaprezentowały zespoły folklorystyczne: „Łysoziańskie Nuty” ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Łysych, „Puszcza Zielona” oraz „Serasiniaki”, członkinie KGW z Baby, Lipnik i Tartaku przy akompaniamencie Kapeli Jana Kani oraz Kapela Czyżów. Nasi artyści przedstawili widowisko „Darcie pierza” oraz „Lany Poniedziałek”.

Po występach nadszedł czas na rozstrzygniecie konkursu kulinarnego „Weki na zimę”. Przedmiotem konkursu były weki - potrawy związane z obszarem kurpiowszczyzny, wytwarzane tradycyjnymi metodami. Zgodnie z zapisami regulaminu komisja zakwalifikowała do konkursu 21 weków. Wśród zaprezentowanych potraw znalazły się między innymi: gruszki w syropie, ryby w occie, mięso w słoiku, żurawina, grzybki Hanusi czy świeżynki Halinki.

Po dokonaniu oceny Komisja Konkursowa postanowiła przyznać pierwsze miejsca wszystkim uczestnikom konkursu, a byli to: Stowarzyszenie „Uśmiech Dzieci”, KGW w Babie, KGW w Lipnikach, KGW w Serafinie , KGW w Tartaku, Klub Seniora w Łysych oraz „Łysoziańskie Nuty”.

REKLAMA
zdjecie 4340

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 dk1  2  3 dk4 dk5 dk6
 7  8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
 14  15 dk16  17  18 dk19 dk20
 21  22  23  24  25 dk26  27
 28  29  30  31  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×