2014-01-31T18:11:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

„Moje miasto bez elektrośmieci” - inauguracja programu w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Samorząd Ostrołęki dołączył do grona kilkudziesięciu miast, w których realizowany jest program „Moje miasto bez elektrośmieci”. Z udziału w projekcie skorzystają tak mieszkańcy jak i samorząd. Wymierne korzyści odczują także uczniowie ostrołęckich szkół.

W konferencji prasowej przedstawiającej założenia programu „Moje miasto bez elektrośmieci” udział wzięli m.in. Przemysław Kędzierski i Łukasz Krasiński z firmy ElektroEko, wiceprezydent Ostrołęki – Grzegorz Płocha, prezes Ostrołęckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego – Witold Noll.

„Moje miasto bez elektrośmieci” to projekt realizowany przez samorząd miasta w partnerstwie z OTBS i firmą ElektroEko. Dzięki współpracy w ramach programu mieszkańcy Ostrołęki mogą pozbyć się dużych elektrośmieci, takich jak np. lodówki, pralki, kuchenki elektryczne bez wychodzenia z domu a w dodatku zupełnie za darmo. Odpowiednio przygotowany sprzęt (a więc np. odłączony od prądu, wodociągów) odbierany jest ze wskazanej lokalizacji w ustalonym terminie. Aby zamówić usługę wystarczy zadzwonić pod numer 2222 333 00 lub wejść na stronę www.elektrosmieci.pl.

Elektrośmieci będzie można także oddać w każdą pierwszą sobotę miesiąca, w godzinach od 9:00 do 14:00 w specjalnie przygotowanym i oznakowanym busie, który w godzinach od 9:00 do 14:00 podstawiony zostanie przez firmę ElektroEko na parking przy markecie E.Leclerec. Najbliższa taka okazja już jutro, 1 lutego.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny przekazać także można do Punktu Selektywnie Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Turskiego, od poniedziałku do soboty. PSZOK czynny jest w okresie od kwietnia do września w godzinach od 12:00 do 18:00 a w okresie od października do marca w godzinach od 10:00 do 16:00 oraz w każdą sobotę w godzinach od 10:00 do 15:00.

Kompleksowe wdrożenie programu „Moje miasto bez elektrośmieci” oznacza również konkretne korzyści dla szkół podstawowych z Ostrołęki. Placówki, angażując się w działania edukacyjne prowadzone w ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci”, będą mogły korzystać z utworzonego przez ElektroEko Funduszu Oświatowego. W zamian za elektrośmieci oddawane do dedykowanych punktów zbierania szkołom przydzielane są kupony. Te z kolei przeliczane na punkty, które placówki oświatowe mogą wymieniać na opłacane z Funduszu Oświatowego materiały i pomoce edukacyjne m.in. tablice multimedialne, rzutniki czy też ławki, krzesła lub szafy – według potrzeb szkół.

Kupony mogą być zbierane nie tylko przez nauczycieli i uczniów, ale również przez ich rodziny, znajomych czy sąsiadów. Im mocniej społeczność związana z daną placówką edukacyjną zaangażuje się w zbiórkę elektrośmieci, a następnie oddawanie ich do punktów zbierania prowadzonych przez ElektroEko i Urząd Miasta, tym większą liczbę kuponów otrzyma szkoła. To od mobilizacji społeczności lokalnej zależy więc, na jakim poziomie placówka edukacyjna będzie mogła korzystać z Funduszu Oświatowego.

Ostrołęka,elektrośmieci,zbiórka elektrośmieci,ElektroEko,gdzie oddać elekrośmieci,zużyty sprzęt elektryczny,ustawa śmieciowa,śmieci,Ostrołęckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego,OTBS

Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1