eOstroleka.pl
Ostrołęka,

„Moje miasto bez elektrośmieci” - inauguracja programu w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 8667
zdjecie 8667
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Samorząd Ostrołęki dołączył do grona kilkudziesięciu miast, w których realizowany jest program „Moje miasto bez elektrośmieci”. Z udziału w projekcie skorzystają tak mieszkańcy jak i samorząd. Wymierne korzyści odczują także uczniowie ostrołęckich szkół.

W konferencji prasowej przedstawiającej założenia programu „Moje miasto bez elektrośmieci” udział wzięli m.in. Przemysław Kędzierski i Łukasz Krasiński z firmy ElektroEko, wiceprezydent Ostrołęki – Grzegorz Płocha, prezes Ostrołęckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego – Witold Noll.

„Moje miasto bez elektrośmieci” to projekt realizowany przez samorząd miasta w partnerstwie z OTBS i firmą ElektroEko. Dzięki współpracy w ramach programu mieszkańcy Ostrołęki mogą pozbyć się dużych elektrośmieci, takich jak np. lodówki, pralki, kuchenki elektryczne bez wychodzenia z domu a w dodatku zupełnie za darmo. Odpowiednio przygotowany sprzęt (a więc np. odłączony od prądu, wodociągów) odbierany jest ze wskazanej lokalizacji w ustalonym terminie. Aby zamówić usługę wystarczy zadzwonić pod numer 2222 333 00 lub wejść na stronę www.elektrosmieci.pl.

Elektrośmieci będzie można także oddać w każdą pierwszą sobotę miesiąca, w godzinach od 9:00 do 14:00 w specjalnie przygotowanym i oznakowanym busie, który w godzinach od 9:00 do 14:00 podstawiony zostanie przez firmę ElektroEko na parking przy markecie E.Leclerec. Najbliższa taka okazja już jutro, 1 lutego.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny przekazać także można do Punktu Selektywnie Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Turskiego, od poniedziałku do soboty. PSZOK czynny jest w okresie od kwietnia do września w godzinach od 12:00 do 18:00 a w okresie od października do marca w godzinach od 10:00 do 16:00 oraz w każdą sobotę w godzinach od 10:00 do 15:00.

Kompleksowe wdrożenie programu „Moje miasto bez elektrośmieci” oznacza również konkretne korzyści dla szkół podstawowych z Ostrołęki. Placówki, angażując się w działania edukacyjne prowadzone w ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci”, będą mogły korzystać z utworzonego przez ElektroEko Funduszu Oświatowego. W zamian za elektrośmieci oddawane do dedykowanych punktów zbierania szkołom przydzielane są kupony. Te z kolei przeliczane na punkty, które placówki oświatowe mogą wymieniać na opłacane z Funduszu Oświatowego materiały i pomoce edukacyjne m.in. tablice multimedialne, rzutniki czy też ławki, krzesła lub szafy – według potrzeb szkół.

Kupony mogą być zbierane nie tylko przez nauczycieli i uczniów, ale również przez ich rodziny, znajomych czy sąsiadów. Im mocniej społeczność związana z daną placówką edukacyjną zaangażuje się w zbiórkę elektrośmieci, a następnie oddawanie ich do punktów zbierania prowadzonych przez ElektroEko i Urząd Miasta, tym większą liczbę kuponów otrzyma szkoła. To od mobilizacji społeczności lokalnej zależy więc, na jakim poziomie placówka edukacyjna będzie mogła korzystać z Funduszu Oświatowego.

Ostrołęka,elektrośmieci,zbiórka elektrośmieci,ElektroEko,gdzie oddać elekrośmieci,zużyty sprzęt elektryczny,ustawa śmieciowa,śmieci,Ostrołęckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego,OTBS

Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×