2016-02-15T10:52:57+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

„Zapusty Kurpiowskie” w Chudku [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2911
fot. UG w Kadzidlefot. UG w Kadzidle
REKLAMA

Już po raz piąty w Chudku odbyła się impreza kończąca karnawał - „Zapusty Kurpiowskie”. Podczas spotkania nie zabrakło kulinarnych smakołyków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, występów artystycznych oraz licznie zgromadzonych gości.

„Zapusty Kurpiowskie” odbyły się w środę, 3 lutego w Chudku. Panie z Koła Gospodyń spisały się na medal. Od rana przygotowywały się kulinarnie: piekły pączki, chrusty, oponki i fafernuchy a wieczorem, na scenie, zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne w przedstawieniu o „Unijnych kłopotach dnia codziennego”. Barbara Majk wystąpiła jako Stach; Krystyna Domurad jako Genia, żona Stacha; Agnieszka Bogdańska - sąsiadka Zosia; Milena Syrowik - sąsiadka Frania i Barbara Wiśniewska jako przedstawiciel z Kontroli Unijnej. Swoje popisy artystyczne zaprezentowały również panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Golanki i Dylewa.

Sala wypełniona była po brzegi. Wśród gości znaleźć można było m.in. Dariusza Łukaszewskiego z małżonką; Stanisława Kubła - starostę ostrołęckiego; Mirosława Augustyniaka - Radnego Województwa Mazowieckiego; Mariana Krupińskiego - Radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego, dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Ostrołęce; Barbarę Gałązkę - Prezesa ZRZRKiOR w Ostrołęce; Mieczysława Romanika - dyrektora MBP w Ostrołęce; Wiesławę Sobiech - dyrektora GBP w Kadzidle; Grzegorza Parzycha - dyrektora CKK w Kadzidle; Ks. Proboszcza Zdzisława Dylnickiego; Józefa Kojtka - dyrektora ZS w Chudku; Romana Florka - radnego wsi Chudek oraz Tadeusza Wiśniewskiego - sołtysa wsi Chudek. Na zakończenie spotkania przygrywała kapela kurpiowska Pawła Łaszczycha z CKK w Kadzidle.

„Zapusty Kurpiowskie” zorganizowali: Wójt Gminy Kadzidło, Gminna Biblioteka Publiczna w Kadzidle, Filia Biblioteczna w Chudku, Koło Gospodyń Wiejskich w Chudku.

REKLAMA
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11  12 dk13 dk14
 15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×