eOstroleka.pl
Ostrołęka,

A. Czartoryski: „Uchwalony przez Sejm RP budżet na 2017 rok jest bardzo korzystny dla Ostrołęki” [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 9926
zdjecie 9926
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
zdjecie 9926

O uchwalonym właśnie przez Sejm RP przyszłorocznym budżecie mówił dziś podczas briefingu prasowego poseł Arkadiusz Czartoryski. Parlamentarzysta określił ustawę budżetową jako niezwykle korzystną dla Ostrołęki, bowiem znalazły się w niej środki finansowe na realizację kluczowych dla naszego miasta i regionu inwestycji.

- Ostrołęka ma swoją dość istotną cześć w uchwalonym przez Sejm RP budżecie na przyszły rok. Są w nim zapisane m.in. środki w wysokości 15 milionów złotych na most. Walczymy jeszcze o pozostałe środki, tak, by na przebudowę mostu nie przeznaczać funduszy z podatków od mieszkańców Ostrołęki. W przyszłorocznym budżecie jest cała kwota niezbędna na budowę Muzeum Żołnierzy Wyklętych w wysokości około 35 milionów złotych. Staramy się także o dodatkowe wsparcie finansowe na bieżące utrzymanie muzeum. Ruszamy również z drogą kolejową do Warszawy. W przyszłorocznym budżecie znalazły się środki w wysokości około 2 milionów złotych na prace projektowe. Najważniejsza jest jednak elektrownia. Wszystko na to wskazuje, że największy w tym momencie w Europie przetarg dotyczył będzie Ostrołęki. Na skalę naszego miasta, można powiedzieć, że od czasów powstania Ostrołęki w średniowieczu do dziś będzie to największa inwestycja. W dodatku w całości finansowana z pieniędzy zewnętrznych – mówił podczas briefingu poseł Czartoryski.

W rozmowie z dziennikarzami poseł Czartoryski odniósł się także do gorących wydarzeń z ostatniego posiedzenia sejmowego, do zarzutów opozycji na temat sposobu prowadzenia obrad i głosowań oraz do zarzutów wobec ograniczania wolności słowa.

Poseł Czartoryski wyraził także swoje zdanie na temat protestów mieszkańców gminy Rzekuń w sprawie poszerzenia granic Ostrołęki m.in. o tereny, na których znajdować się będzie nowa elektrownia.

- Ostrołęka, Rzekuń a także każda inna gmina z którą miasto sąsiaduje są ściśle ze sobą powiązanymi naczyniami. Rozwój większego z nich, rozwój Ostrołęki, wpływa korzystnie na każde z nich. Rozwój Ostrołęki służy sąsiadom. Jeśli ktoś buduje dom w sąsiedniej gminie, to często dlatego, że pracuje w Ostrołęce. W Ostrołęce powstaje duże centrum handlowe, które służy mieszkańcom sąsiednich gmin. Do ostrołęckich szkół chodzą uczniowie, którzy wywodzą się z gmin Rzekuń, Olszewo-Borki czy Goworowo. Mieszkańcy okolicznych gmin korzystają z basenu w Ostrołęce płacąc taką samą stawkę za bilet jak mieszkańcy naszego miasta. A czy mieszkańcy Rzekunia partycypowali w kosztach budowy obiektu? Nie. Został on w całości wybudowany z podatków płaconych przez mieszkańców Ostrołęki. Takich przykładów można mnożyć wiele. By móc zapewnić mieszkańcom region możliwość korzystania z takich rzeczy jak kino, basen, szkoły stadion Ostrołęka musi pozyskiwać nowe tereny, na których mogłyby powstawać firmy finansujące z podatków funkcjonowanie tych obiektów – mówił poseł Czartoryski.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×