eOstroleka.pl
Ostrołęka,

A miał być "rekord świata". Czy tu powinno być przedszkole?

REKLAMA
zdjecie 4610
REKLAMA

Miał być "rekord świata" i "najnowocześniejsze przedszkole w Europie", a nie ma nic. Teren po dawnej komendzie świeci pustkami. Radny Stanisław Szatanek, autor wspomnianych cytatów, twierdzi, że inwestycję zablokował były wojewoda.

W maju 2022 r. wiceprzewodniczący rady miasta Stanisław Szatanek gościł na spotkaniu osiedla Stare Miasto, gdzie zapowiedział absolutnie niesamowitą inwestycję przy ul. Kościuszki - przedszkole. O tej inwestycji radny Szatanek powiedział, że będzie to innowacyjne przedszkole budowane z "gotowych elementów", ma "powstać w pół roku" i będzie to... "rekord świata". - Jeśli powstanie nowe przedszkole, nowoczesne, powinniśmy się cieszyć - wskazał radny.

Jak wiadomo, dawną komendę rozebrano i... tyle - nic na tym terenie nie powstało. Jak się okazuje, właścicielem gruntów jest Skarb Państwa, a wojewoda za rządów PiS nie zdecydował się na przekazanie tych gruntów.

- Gdyby nie postawa wojewody, to przedszkole byłoby już wybudowane. Najnowocześniejsze w Europie! - mówił dziś radny Stanisław Szatanek, autor słynnych już słów o "rekordzie świata". Kontynuował:

I co się stało? Taki bałagan był za poprzedniego prezydenta, że nawet nie wiedzieli do kogo te grunty należą. Była propozycja budowy hospicjum, a nikt nie wiedział, że te grunty były Skarbu Państwa.

- Wojewoda przy dobrej woli może te grunty przekazać. Ale po co, prezydent nie z tej opcji, odniesie sukces, jak można blokować - dodał radny Ostrołęki dla Wszystkich.

Radny Mariusz Popielarz wyraził sceptyczne zdanie dotyczące budowy przedszkola przy Kościuszki: - Jaki sens jest budowanie przedszkola na starym mieście, gdzie budownictwo mieszkaniowe się nie rozwija i zakorkujemy ulice na Starym Mieście? - pytał. Wskazał inną lokalizację: osiedle przy Cieplińskiego. - Tam się planuje takie inwestycje, jak przedszkole. Ale nie popieram kwestii zablokowania tej inwestycji, jak pan twierdzi, przez wojewodę - dodał.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×