2012-08-03T10:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Akcja „Bezpieczna woda”: Policja prosi o rozwagę [VIDEO]

REKLAMA
fot. sxc.hu
REKLAMA

Lato w pełni, sporo osób decyduje się na odpoczynek nad wodą. Mimo, że jest to okres beztroski, powinniśmy jednak zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz naszych najbliższych. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu. W akcję informacyjno - edukacyjną Ministerstwa Sportu i Turystyki „Bezpieczna woda” zaangażowali się wszyscy ostrołęccy policjanci, szczególnie wydziału prewencji oraz funkcjonariusze z posterunków powiatu ostrołęckiego, na terenie których są akweny.

Warto zapamiętać kilka zasad. Po raz kolejny przypominamy o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Najczęstszymi przyczynami utonięć są: brak umiejętności pływania, brawura, przecenianie swoich sił i umiejętności pływackich, pływanie w stanie nietrzeźwym. Alkohol powoduje zaburzenia zmysłu, równowagi i orientacji, skoki „na główkę” do wody w nieznanym miejscu, niedocenianie niebezpieczeństwa w wodzie, pływanie w miejscach zabronionych, lekkomyślna zabawa polegająca na wrzucaniu innych do wody oraz zanurzaniu osób pływających,
nieumiejętność postępowania w przypadku wywrócenia się kajaka lub łodzi, pływanie obok statków, barek i łodzi motorowych, w pobliżu śluz i zapór wodnych, siadanie na rufie kajaku lub na burcie łodzi.

Dlatego kolejny już raz apelujemy do wszystkich wczasowiczów i amatorów zabaw w wodzie o wybieranie kąpieliska strzeżonego i bezpiecznego. Wtedy tragicznych zdarzeń będzie z pewnością mniej, a nad naszym bezpieczeństwem
będą czuwać nie tylko nasi bliscy ale przede wszystkim ratownicy.

Policjanci zwracają też uwagę na konieczność stałego pilnowania dzieci i przypominania im zasad bezpiecznego przebywania nad wodą. Tylko pod okiem dorosłych dzieci powinny korzystać z bezpiecznych zabawek wodnych.

PAMIĘTAJMY!!! PŁYTKA WYOBRAŹNIA KOŃCZY SIĘ GŁĘBOKĄ TRAGEDIĄ!!!

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2