2012-08-03T10:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Akcja „Bezpieczna woda”: Policja prosi o rozwagę [VIDEO]

REKLAMA
zdjecie 5672
fot. sxc.hufot. sxc.hu
REKLAMA
zdjecie 5672

Lato w pełni, sporo osób decyduje się na odpoczynek nad wodą. Mimo, że jest to okres beztroski, powinniśmy jednak zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz naszych najbliższych. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu. W akcję informacyjno - edukacyjną Ministerstwa Sportu i Turystyki „Bezpieczna woda” zaangażowali się wszyscy ostrołęccy policjanci, szczególnie wydziału prewencji oraz funkcjonariusze z posterunków powiatu ostrołęckiego, na terenie których są akweny.

Warto zapamiętać kilka zasad. Po raz kolejny przypominamy o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Najczęstszymi przyczynami utonięć są: brak umiejętności pływania, brawura, przecenianie swoich sił i umiejętności pływackich, pływanie w stanie nietrzeźwym. Alkohol powoduje zaburzenia zmysłu, równowagi i orientacji, skoki „na główkę” do wody w nieznanym miejscu, niedocenianie niebezpieczeństwa w wodzie, pływanie w miejscach zabronionych, lekkomyślna zabawa polegająca na wrzucaniu innych do wody oraz zanurzaniu osób pływających,
nieumiejętność postępowania w przypadku wywrócenia się kajaka lub łodzi, pływanie obok statków, barek i łodzi motorowych, w pobliżu śluz i zapór wodnych, siadanie na rufie kajaku lub na burcie łodzi.

Dlatego kolejny już raz apelujemy do wszystkich wczasowiczów i amatorów zabaw w wodzie o wybieranie kąpieliska strzeżonego i bezpiecznego. Wtedy tragicznych zdarzeń będzie z pewnością mniej, a nad naszym bezpieczeństwem
będą czuwać nie tylko nasi bliscy ale przede wszystkim ratownicy.

Policjanci zwracają też uwagę na konieczność stałego pilnowania dzieci i przypominania im zasad bezpiecznego przebywania nad wodą. Tylko pod okiem dorosłych dzieci powinny korzystać z bezpiecznych zabawek wodnych.

PAMIĘTAJMY!!! PŁYTKA WYOBRAŹNIA KOŃCZY SIĘ GŁĘBOKĄ TRAGEDIĄ!!!

REKLAMA
Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×