eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Akcja „Bezpieczna woda”: Policja prosi o rozwagę [VIDEO]

REKLAMA
zdjecie 3514
fot. sxc.hufot. sxc.hu
REKLAMA
zdjecie 3514

Lato w pełni, sporo osób decyduje się na odpoczynek nad wodą. Mimo, że jest to okres beztroski, powinniśmy jednak zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz naszych najbliższych. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu. W akcję informacyjno - edukacyjną Ministerstwa Sportu i Turystyki „Bezpieczna woda” zaangażowali się wszyscy ostrołęccy policjanci, szczególnie wydziału prewencji oraz funkcjonariusze z posterunków powiatu ostrołęckiego, na terenie których są akweny.

Warto zapamiętać kilka zasad. Po raz kolejny przypominamy o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Najczęstszymi przyczynami utonięć są: brak umiejętności pływania, brawura, przecenianie swoich sił i umiejętności pływackich, pływanie w stanie nietrzeźwym. Alkohol powoduje zaburzenia zmysłu, równowagi i orientacji, skoki „na główkę” do wody w nieznanym miejscu, niedocenianie niebezpieczeństwa w wodzie, pływanie w miejscach zabronionych, lekkomyślna zabawa polegająca na wrzucaniu innych do wody oraz zanurzaniu osób pływających,
nieumiejętność postępowania w przypadku wywrócenia się kajaka lub łodzi, pływanie obok statków, barek i łodzi motorowych, w pobliżu śluz i zapór wodnych, siadanie na rufie kajaku lub na burcie łodzi.

Dlatego kolejny już raz apelujemy do wszystkich wczasowiczów i amatorów zabaw w wodzie o wybieranie kąpieliska strzeżonego i bezpiecznego. Wtedy tragicznych zdarzeń będzie z pewnością mniej, a nad naszym bezpieczeństwem
będą czuwać nie tylko nasi bliscy ale przede wszystkim ratownicy.

Policjanci zwracają też uwagę na konieczność stałego pilnowania dzieci i przypominania im zasad bezpiecznego przebywania nad wodą. Tylko pod okiem dorosłych dzieci powinny korzystać z bezpiecznych zabawek wodnych.

PAMIĘTAJMY!!! PŁYTKA WYOBRAŹNIA KOŃCZY SIĘ GŁĘBOKĄ TRAGEDIĄ!!!

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×