eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Akcja „Pirat Stop” i wzmożone kontrole drogowe

REKLAMA
zdjecie 5661
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
zdjecie 5661
W trakcie najbliższych weekendowych dni na drogach Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego kierowcy spodziewać się mogą wzmożonych kontroli drogowych. W ramach akcji „Pirat Stop” funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zwracać będą szczególną uwagę na kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości.

- Głównym celem prowadzonych działań jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych oraz przeciwdziałanie agresywnym zachowaniem na drodze. Już dziś od godziny 15:00 policjanci z Ostrołęki wspólnie z policjantami z Mazowsza będą czuwali nad bezpieczeństwem na drogach miasta i powiatu ostrołęckiego oraz reagowali na wykroczenia popełniane zarówno przez kierujących, jak i pieszych. W działaniach wykorzystane zostaną m.in. laserowe mierniki prędkości oraz wideorejstrator. Obserwując zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych bez wątpienia można powiedzieć, że takie działania przynoszą pozytywne rezultaty. Działania potrwają do niedzieli – informuje mł. asp. Tomasz Żerański z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Kalendarz imprez
czerwiec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
 29 dk30  1  2  3  4  5
×