2017-11-02T13:17:20+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Akcja „Znicz” według ostrołęckiej policji: Było bezpieczniej niż przed rokiem

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
3
0
0

Ostrołęcka policja podsumowuje tegoroczną akcję „Znicz”. W okresie wzmożonego ruchu na drogach w regionie o bezpieczeństwo kierowców i pieszych dbało kilkuset policjantów. W tym czasie nie odnotowano poważniejszych zdarzeń drogowych.

Przełom października i listopada to czas wzmożonych działań policji ukierunkowanych na zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego, zwłaszcza w okresie uroczystości Wszystkich Świętych.

- W związku z tym funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce  27 października, tak jak policjanci w całym kraju rozpoczęli akcję ,,ZNICZ”, w jej udział zaangażowano kilkuset ostrołęckich policjantów. W czasie trwania akcji na drogach powiatu można było zauważyć znacznie większą liczbę policjantów niż na co dzień. W tych dniach głównym zadaniem mundurowych było dbanie o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego policjanci podejmowali działania mające na celu upłynnienie ruchu drogowego (szczególnie w dniu 1 listopada w okolicach cmentarzy). Oprócz tego zwracali uwagę na przestępstwa i wykroczenia popełniane w ruchu drogowym. Zwiększona liczba policjantów zarówno tych umundurowanych, jak i po cywilnemu została skierowana na tereny blokowisk oraz osiedli domów jednorodzinnych. Działania policjantów w połączeniu ze stosowaniem się do licznych apeli dotyczących bezpieczeństwa za co bardzo dziękujemy przyniosła bardzo dobre rezultaty. W najbardziej newralgicznym dniu, czyli wczoraj pomimo niesprzyjającej aury nie odnotowano żadnego poważnego zdarzenia drogowego. Od rozpoczęcia akcji czyli od 27 października do chwili obecnej doszło na naszych drogach do jednego wypadku drogowego, w którym jedna osoba została ranna oraz do 27 niegroźnych kolizji drogowych. Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 4 nietrzeźwych kierowców i jedną osobę, która kierowała pojazdem będąc w stanie po spożyciu alkoholu. Dodatkowo mundurowi zatrzymali jeden blankiet prawa jazdy w związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h – podsumowuje asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22  23 dk24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 448