eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NA SYGNALE

Akcja „Trzeźwy poranek” po majowym weekendzie

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Nie wszyscy wsiadający za kółko po majowym weekendzie zdali egzamin z odpowiedzialności. Pokazała to akcja „Trzeźwy poranek” prowadzona przez ostrołęcką policję m.in. na terenie gminy Łyse.

W środę, 4 maja, pierwszego dnia po wyjątkowo długim weekendzie policjanci z Ostrołęki przeprowadzili o poranku akcję wymierzoną na eliminowanie z ruchu pijanych kierowców. Niestety, mimo licznych apeli powtarzanych wielokrotnie w mediach, wciąż nie brakuje osób, które decydują się wsiąść za kierownicę po suto zakrapianych imprezach.

Wielokrotnie informowaliśmy mieszkańców, że ostrołęccy policjanci 24 - godziny na dobę są obecni na drogach naszego miasta i powiatu. Mówimy tutaj zarówno o drogach głównych, jak i lokalnych w małych miejscowościach. A wszystko po to, aby eliminować z ruchu drogowego bezmyślnych kierowców, którzy decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem ,,promili”. Jednak nie do wszystkich nasze apele docierają, czego najdobitniejszym przykładem są wczorajsze działania „trzeźwy poranek”.

- mówi komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Akcja „Trzeźwy poranek” wystartowała o godzinie 6:00 na terenie gminy Łyse. W wyniku działań policjanci z ostrołęckiej drogówki zatrzymali 4 niebezpiecznych kierowców, którzy wsiedli do samochodów na podwójnym gazie. Pierwszy z zatrzymanych to 35 - letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego, który w miejscowości Piątkowizna jechał oplem mając w organizmie ponad promil alkoholu. Kolejny kierowca to 24 – letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Mężczyzna w Łysych poruszał się autem mając w organizmie 0,3 promila alkoholu. Następny nietrzeźwym kierowcą okazał się również 24 – latek. W tym przypadku jednak mieszkaniec powiatu ostrołęckiego zatrzymany w miejscowości Wejdo „wydmuchał” w policyjny alkomat prawie 0,7 promila alkoholu. Ostatni amator jazdy na podwójnym gazie poruszał się pojazdem hyundai mając organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Wszyscy kierowcy stracili już swoje prawa jazdy, niebawem będą odpowiadać za swoje bezmyślne zachowanie przed sądem.

Działania będą kontynuowane.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12  13 dk14  15 dk16 dk17
 18 dk19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×