2022-05-04T11:51:41+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Policyjni wodniacy rozpoczęli patrole na rzekach

REKLAMA
zdjecie 3776
zdj ecie ilustracyjnezdj ecie ilustracyjne
REKLAMA
0
0
1

Ostrołęccy policjanci rozpoczęli patrole na wodach. Do końca sezonu umundurowani wodniacy będą dbać o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą, kąpiących się i uprawiających sporty wodne.

Wielkimi krokami zbliża się sezon wypoczynku nad wodą. Przed nami coraz cieplejsze dni. Wielu z nas skorzysta z aktywności fizycznej i ten czas spędzi nad wodą.

Nie pozwólmy jednak na to, aby beztroska sprawiła, że zapomnimy o bezpieczeństwie swoim i naszych bliskich. Woda nie wybacza pomyłek. Chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie. Pamiętajmy, że to my sami, w pierwszej kolejności, odpowiedzialni jesteśmy za swoje bezpieczeństwo.

- mówi komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Ostatnie dni upłynęły w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce na przygotowaniach do sezonu letniego. Zwodowana łódź została sprawdzona oraz odpowiednio wyposażona w sprzęt ratowniczy i techniczny. Do służby w patrolach wodnych skierowani zostali policjanci z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego posiadający kwalifikacje zawodowe do kierowania jednostkami pływającymi oraz uprawnienia w zakresie ratownictwa wodnego i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dzięki tym umiejętnościom funkcjonariusze są w stanie nie tylko szybko podjąć akcję ratowniczą, ale także udzielić pomocy osobie, która się topi. Dodatkowo policyjni wodniacy systematycznie przechodzą szkolenia i ćwiczenia praktyczne, których celem jest doskonalenie oraz podniesienie umiejętności i bezpieczeństwa działań podejmowanych w trakcie służby oraz w sytuacjach prowadzenia akcji ratunkowych.

- mówi kom. Żerański.

Mundurowi będą przez cały sezon dbać o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. Ich zadaniem będzie także egzekwowanie przestrzegania prawa, a przede wszystkim eliminowanie kłusowników oraz sprawdzanie stanu trzeźwości osób korzystających z różnego rodzaju sprzętu pływającego. Do nich też turyści będą mogli się zwrócić, jeżeli staną się ofiarami przestępstwa lub wykroczenia. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność, a także nie łączenie alkoholu z wodnymi kąpielami.

REKLAMA
Więcej o: Ostrołęka, policja

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×