2020-02-19T13:26:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Aktywiści nie odpuszczają. Zapowiadają: "Będziemy monitorować wygaszanie Ostrołęki B"

REKLAMA
REKLAMA
W ostatnim czasie jednym z najgorętszych tematów dotyczących naszego miasta jest wstrzymanie finansowania i budowy elektrowni Ostrołęka C. Mówią o tym krajowe, a nawet zagraniczne media, mówią politycy, a w końcu mówią też eko-aktywiści. "To kolejny po braku finansowania dla inwestycji, spektakularny sukces 3-letniej kampanii społecznej prowadzonej przez Koalicję Stop Elektrowni Ostrołęka C" - piszą. Ale to nie koniec ich działań.
 
- Ostrołęka C to, po zatrzymaniu budowy węglowej elektrowni Północ, nasz drugi sukces tak znaczący dla klimatu. Niezmiernie cieszy nas decyzja o wstrzymaniu finansowania i prac budowlanych, ale sprawa nie jest jeszcze zakończona. Stowarzyszenie będzie prowadzić kampanię do czasu oficjalnego komunikatu inwestora o wycofaniu się z budowy węglowej elektrowni w Ostrołęce. Zamierzamy także kontynuować monitoring dalszego procesu inwestycyjnego, aby zagwarantować jego najmniejszy możliwy wpływ na klimat. Będziemy też monitorować proces wygaszania elektrowni Ostrołęka B, która zważywszy na jej negatywny wpływ na klimat, zdrowie ludzi i przyrodę Narwi, nie powinna funkcjonować po 2026 roku - poinformowała Diana Maciąga, koordynatorka ds. klimatu w Stowarzyszeniu Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, liderka kampanii.
 

Kampanię prowadzi Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot. Koalicję "STOP Elektrowni Ostrołęka C" tworzą ponadto: Towarzystwo na rzecz Ziemi, Fundacja Frank Bold, HEAL Polska, Fundacja Zielony Instytut, Stowarzyszenie Eko-Unia. Kampanię wspierają także: Fundacja Instrat, Fundacja „Rozwój TAK – odkrywki NIE”, Koalicja Klimatyczna.

Działania aktywistów pokazały, że presja ma sens. Organizacja publikowała raporty, aktywiści brali udział w Walnych Zgromadzeniach Akcjonariuszy Enei i Energi, przeprowadzano też kampanie społeczne i informacyjne. Aż w końcu ogłoszono: "Ostrołęka C już prawie wycięta z pejzażu Kurpi". Czy słusznie? Tu już każdy ma swoje zdanie, zachęcamy do prezentowania go w komentarzach.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 707
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×