2017-09-20T15:54:55+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Anna Siarkowska wstąpiła do Klubu Parlamentarnego PiS

REKLAMA
REKLAMA
1
0
4

Poseł z naszego regionu Anna Siarkowska wraz z koleżanką z koła Republikanie Małgorzatą Janowską wstąpiła do Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Nie wszystkim ta decyzja się jednak spodobała: stowarzyszenie Republikanie wydało mocne oświadczenie.

Anna Siarkowska weszła do sejmu z list ruchu Kukiz'15, ale w lutym 2017 roku opuściła klub i została członkiem koła "Republikanie". Podczas dzisiejszej konferencji w Sejmie Siarkowska zapowiedziała utworzenie partii Republikańskiej, która ma stać się częścią Zjednoczonej Prawicy. Poseł Siarkowska oraz jej koleżanka z koła Małgorzata Janowska przeszły do klubu PiS. W ich ślady nie poszła inna z reprezentantek Republikanów - Magdalena Błeńska.

- Wejście do Zjednoczonej Prawicy to jest szansa na realizację naszych marzeń, na to, aby środowisko republikańskie wreszcie było zjednoczone - podkreśliła Siarkowska na konferencji prasowej.

Zarząd stowarzyszenia Republikanie szybko opublikował oświadczenie w sprawie decyzji Siarkowskiej i Janowskiej. Czytamy w nim, że decyzja posłanek to "ich indywidualna decyzja, związana wyłącznie z osobistymi korzyściami wynikającymi z wejścia do Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość".

- Działanie takie jest niezgodne z zasadami wyznawanymi przez członków Stowarzyszenia, a także jego celami statutowymi. Działanie Anny Marii Siarkowskiej i Małgorzaty Janowskiej doprowadziło do likwidacji Koła Poselskiego „Republikanie”, a co za tym idzie zorganizowanej reprezentacji republikańskiej w Sejmie - czytamy w oświadczeniu. Pod oświadczeniem podpisała się także poseł Magdalena Błeńska.

Zupełnie inne nastroje panowały w klubie PiS. Jego szef Ryszard Terlecki w trakcie konferencji prasowej ciepło przywitał obie panie posłanki w klubie. - To są dobre wiadomości - po pierwsze Zjednoczona Prawica poszerza się o nowe środowisko, po drugie - co bardzo nas cieszy - klub parlamentarny PiS powiększa się o dwie panie posłanki. Bardzo serdecznie i z radością witamy panie w naszym klubie - podkreślił.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×