eOstroleka.pl
Polska,

Poseł Siarkowska z Kukiz'15 komentuje działania opozycji

REKLAMA
zdjecie 5382
zdjecie 5382
REKLAMA

Poseł Anna Siarkowska z Kukiz'15 była jedną z dwóch osób z tego ruchu, jakie wzięły udział w pamiętnym głosowaniu nad budżetem państwa na 2017 rok. Głosowanie odbyło się w sali kolumnowej sejmu, gdyż opozycja - na czele z Platformą Obywatelską i Nowoczesną - zablokowała mównicę sejmową. Siarkowska komentuje działania opozycji.

Po posiedzeniu sejmu, na którym głosowano ważne ustawy praktycznie bez udziału opozycji uwaga mediów liberalno-lewicowych skupiła się na Rafale Wójcikowskim i Annie Siarkowskiej z Kukiz'15. Komentatorzy zarzucali im, że są "przystawką PiS" i dołożyli rękę do "nielegalnego głosowania". Wskazywano ich także jako potencjalne zagrożenie dla demokracji. Poseł Anna Siarkowska na swoim profilu na Facebooku odniosła się do tych komentarzy.

-Prawdziwym zagrożeniem dla polskiej demokracji jest brak merytorycznej opozycji wobec PiS. PO i Nowoczesna są opozycją totalną, która ostatnio podjęła próbę zamachu stanu. To są ludzie, którzy nie szanują demokratycznych reguł gry. To opozycja antydemokratyczna. Mam wrażenie, że oni się już nie opamiętają - stwierdza poseł Siarkowska, która do sejmu trafiła z okręgu siedlecko-ostrołęckiego i ma swoje biuro poselskie także w Ostrołęce. Poniżej jej cały wpis.Przypomnijmy, piątkowa awantura w sejmie rozpoczęła się po tym jak marszałek Marek Kuchciński wykluczył z obrad posła PO Michała Szczerbę. Ten wszedł na mównicę zadać pytanie, lecz dość niespodziewanie został wykluczony z obrad, choć nie zdołał jeszcze rozwinąć swojej myśli. Opozycja ruszyła na mównicę i zablokowała ją, przez co dalsze obrady nie mogły się odbywać. Znaleziono jednak pomysł na przeprowadzenie ważnych głosowań, m.in. w sprawie budżetu kraju na 2017 rok. Obrady przeniesiono do sali kolumnowej, gdzie znalazło się 237 posłów, a więc o 7 więcej niż wynosiło kworum. Głosowania przeprowadzono metodą tylko podnoszenia ręki, a głosy liczone były ręcznie.

Po tych wydarzeniach serię protestów w całym kraju zorganizował Komitet Obrony Demokracji. Protesty trwają, a mediacji między zwaśnionymi stronami podjął się prezydent Andrzej Duda, który wczoraj spotkał się z liderami opozycji, a dziś porozmawia z Jarosławem Kaczyńskim i marszałkiem Markiem Kuchcińskim.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×