2019-04-04T09:00:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Audi dachowało na przejeździe kolejowym i przygniotło kierowcę [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KWP Radom
REKLAMA
0
0
1
Najlepszy komentarz
~Gość, 16:34 04-04-2019,   -
Ile jest kilometrów do Sochaczewa
REDAKTOR ODPOWIADAJ
czy to region
odpowiedz   •   oceń :  
Pijany 39-latek ukradł audi i uciekając nim przed policją doprowadził do wypadku na przejeździe kolejowym. Kierujący wypadł z pojazdu, który przygniótł go po dachowaniu.

W ubiegły weekend policjanci z sochaczewskiej drogówki prowadzili pościg za sprawcą kradzieży samochodu. Wszystko zaczęło się od tego, że mieszkaniec Sochaczewa wysiadł z audi, zostawiając włączony silnik. Ponieważ okazja czyni złodzieja, gdy wyszedł ze sklepu, samochodu już nie było.

Natychmiast po zgłoszeniu kradzieży, policjanci rozpoczęli poszukiwanie auta i sprawcy przestępstwa. Patrol ruchu drogowego zauważył audi w centrum miasta. Mężczyzna siedzący za kierownicą na widok radiowozu zaczął uciekać, więc policjanci ruszyli za nim w pościg. Sprawca łamał po drodze szereg przepisów ruchu drogowego - wyprzedzał na przejściach dla pieszych, przekraczał podwójne linie ciągłe, jadąc pod prąd zmuszał inne pojazdy do zjechania z drogi, a „rondo” przejechał lewą stroną, ignorował wszystkie przepisy ruchu drogowego.

Kierujący audi z bardzo dużą prędkością wjechał w ul. Botaniczną, a następnie wpadł na torowisko. Uderzenie felgi o szynę kolejową było tak duże, że auto dwukrotnie dachowało. Sprawca kradzieży wypadł z pojazdu i został przygnieciony przez auto. Policjanci natychmiast ruszyli z pomocą. Nie byli w stanie podnieść wraku pojazdu, więc wezwali straż pożarną, która dopiero przy użyciu poduszek pneumatycznych podniosła samochód. Ranny mężczyzna trafił do szpitala. Mundurowi ustalili, że sprawcą kradzieży i pościgu pojazdu jest 39-letni mieszkaniec Sochaczewa. Badanie wykazało, że był pijany, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Aby zapewnić bezpieczeństwo podróżującym pociągami, a także osobom pracującym na miejscu zdarzenia, konieczne było kilkugodzinne wstrzymanie ruchu kolejowego.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie przedstawił 39-latkowi zarzuty dotyczące kradzieży pojazdu, a także sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a także kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 16:34 04-04-2019,   -
Ile jest kilometrów do Sochaczewa
REDAKTOR ODPOWIADAJ
czy to region
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30