2014-05-30T11:18:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 -
Ostrołęka,

Awantura o 5 zł na sesji Rady Miasta. Kotowski do Piaścińskiego: Są pewne granice buractwa [WIDEO]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
Wręczona na początku wczorajszej sesji imieninowa wiązanka kwiatów dla radnej Magdaleny Jaworowskiej przyczyniła się nieoczekiwanie do sprowokowanej przez radnego Piaścińskiego awantury o koszty z nią związane. Radna wybiegła z płaczem z sali obrad.

Z okazji obchodzonych wczoraj przez radną miejską, Magdalenę Jaworowską imienin, prezydium rady ufundowało solenizantce bukiet kwiatów, który wręczony został w pierwszych minutach wczorajszego posiedzenia. Radna kwiatami oraz sympatyczną atmosferą nie cieszyła się jednak długo.

- Chciałem dołączyć się do życzeń dla radnej i żeby nie obciążać budżetu chciałem dołączyć się do składki na kwiaty – powiedział radny Piaściński oferując 5 złotych i tłumacząc, że taka w jego firmie jest tradycja w przypadku, gdy ktoś obchodzi imieniny.

Słowa Piaścińskiego wywołały oburzenie wśród większości radnych, zaś sama solenizantka płacząc opuściła salę obrad. W obronie radnej Jaworowskiej stanął prezydent, Janusz Kotowski.

- Panie Piaściński, niech pan sobie te pięć złotych gdzieś schowa i nie obraża kobiet w mojej obecności, bo są granice buractwa – powiedział Kotowski.

Radny Piaściński tłumaczył, że chciał jedyne w ten sposób zwrócić uwagę na niewłaściwe jego zdaniem gospodarowanie budżetem miasta. Nie wziął jednak pod uwagę faktu, że wiązanka kwiatów zakupiona została z prywatnych pieniędzy członków prezydium rady.

- Kwiaty te, nie po raz pierwszy zresztą kupiliśmy za swoje własne pieniądze. Jest to tak drobna kwota, że nie zwracamy się do państwa radnych o składkę po 1,74 zł – tłumaczył wiceprzewodniczący Rady Miasta, Wiesław Szczubełek.

Radny Piaściński, przyznał, że o tym nie wiedział, wszystkich urażonych zaistniałą sytuacją przeprosił. Na koniec obrad podszedł jednak do stołu stołu prezydialnego i niedbale rzucił monetę pięciozłotową tłumacząc pracownicy kancelarii Rady Miasta, że to jego część składki.

Zachowanie radnego pozostawimy ocenie naszych Czytelników.

Materiał filmowy 1 :
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30