2017-09-16T11:39:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Awaria w Elektrowni Ostrołęka. Do rzeki wycieka olej [ZDJĘCIA, NOWE FAKTY]

REKLAMA
zdjecie 927
zdjecie 927
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
1
1
10

W Elektrowni Ostrołęka doszło dziś awarii. Z kanału zrzucającego wodę służącą do chłodzenia turbin wyciekają do rzeki substancje oleiste. Na miejsce wezwano zastęp ratownictwa chemicznego ostrołęckiej straży pożarnej.

Jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji, dziś przed południem na terenie Elektrowni Ostrołęka doszło do awarii, w wyniku której do Narwi wyciekły substancje oleiste. Na chwilę obecną nie wiadomo jakiego rodzaju są to substancje i jaka jest skala awarii.

Na miejsce zadysponowano zastęp ratownictwa chemicznego z PSP Ostrołęka. W sprawę zaangażowano także policję. Powiadomiono również władze miasta i sztab zarządzania kryzysowego.

AKTUALIZACJA:

Plamę oleju płynącą Narwią od strony ostrołęckiej elektrowni zauważył dziś rano przypadkowy wędkarz. Natychmiast powiadomił on Państwową Straż Rybacką, której funkcjonariusze z kolei zawiadomili straż pożarną.

Jak ustaliliśmy, do niegroźnej na szczęście awarii doszło w chłodnicy młynu węglowego. Usterka została szybko zlokalizowana przez pracowników elektrowni. Przy użyciu specjalistycznych środków plama została zneutralizowana. Na miejsce zadysponowano dwie jednostki strażackie w tym także wóz ratownictwa chemicznego.

- Po dojechaniu na miejsce stwierdziliśmy niewielki wyciek substancji oleistych do rzeki. Sytuację opanowali pracownicy elektrowni .Własnymi siłami i środkami zneutralizowali plamę, dlatego też nasze działania nie były konieczne – powiedział nam mł. bryg. Robert Chodkowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

W działaniach uczestniczyli członkowie Społecznej Straży Rybackiej „Narew”, Państwowa Straż Rybacka, Państwowa Straż Pożarna i policja. Dzięki szybkim i sprawnym działaniom już po pierwszym sygnale od wędkarza, sytuacja została błyskawicznie opanowana.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
 4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
 11  12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
 18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23  24
 25  26 dk27 dk28 dk29  30 dk31
×