2017-07-21T10:14:14+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Interwencja Czytelnika: Ogromna dziura po uszkodzonej studzience telekomunikacyjnej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
0
0
2

W wyniku awarii sieci wodociągowej przy ulicy Rejtana w Ostrołęce uszkodzona została studzienka telekomunikacyjna. Awarię usunięto dwa tygodnie temu a należąca do największej w Polsce sieci telekomunikacyjnej studzienka nadal straszy wielką dziurą. O interwencję w tej sprawie poprosili nas zaniepokojeni mieszkańcy. „Czy musi się coś stać, żeby ktoś w końcu zareagował?” - pyta jeden z nich.

Mieszkańcy ulicy Rejtana poprosili nas o interwencję w sprawie uszkodzonej studzienki.

„Pod koniec czerwca doszło do awarii sieci wodociągowej. Usuwanie awarii trwało ponad tydzień. W wyniku awarii uszkodzona także została studzienka telekomunikacyjna znajdująca się w chodniku. Powstała ogromna dziura stwarzająca zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Mimo, że awaria wodociągu została usunięta, nawierzchnię ulicy odtworzono, to studzienka została nietknięta. Dziura w chodniku jak była tak jest. Czy musi się coś stać, żeby ktoś w końcu zareagował? - alarmują mieszkańcy bloku przy ulicy Rejtana.

Z wyjaśnieniem sprawy udaliśmy się do ratusza. Tu dowiedzieliśmy się, że, studzienka należy do jednej z największej w Polsce sieci telekomunikacyjnych – Orange. To właśnie pracownicy tejże firmy sprawują nadzór nad tego typu instalacjami. Urzędnik w ratuszu poinformował nas, że awaria została zgłoszona pod koniec ubiegłego tygodnia i właściciel studzienki ma ją w najbliższym czasie usunąć.

Skontaktowaliśmy się z pracownikiem firmy Orange wskazanym do przyjmowania zgłoszeń. W trakcie rozmowy telefonicznej przeprowadzonej w miniony poniedziałek, otrzymaliśmy zapewnienie, że w ciągu 24 godzin studzienka zostanie odpowiednio zabezpieczona a sama awaria usunięta będzie niezwłocznie. Dziś wróciliśmy na miejsce zaalarmowani ponownie przez mieszkańców sąsiadującego ze studzienką bloku.

„Minął tydzień, nic nikt nie zrobił. Ekipa, która przyjechała na miejsce ograniczyła się jedynie do wbicia drutów i owinięcia ich taśmą. To według nich ma być zabezpieczenie studzienki. Szkopuł w tym, że w dziurę która ciągle nas tu straszy już kilka razy podczas parkowania wpadł ktoś samochodem. Aż strach pomyśleć, co się stanie, jak ktoś będzie tędy przechodził i nie zauważy taśmy. Boję się wypuścić dzieci na podwórko. Jak długo jeszcze będzie to trwało?” - pyta jeden z mieszkańców.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy rzecznika prasowego firmy telekomunikacyjnej. Odpowiedź opublikujemy niezwłocznie po jej otrzymaniu. Do tematu będziemy wracali.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 31  1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×