2020-07-23T08:30:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

"Bądź Bezpieczna na Wsi": Kurs zakończony! ZDJĘCIA

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
2
0
3

W Centrum Kultury – Biblioteki i Sportu w Lelisie odbyło się uroczyste zakończenie I edycji kursu dla Pań „Bądź Bezpieczna na Wsi” zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Projekt Radomir”. W kursie wzięło udział 18 Pań w wieku od 16-go roku życia, które uczestniczyły w zajęciach przeprowadzonych m. in. przez ostrołęckich policjantów.

Bezpieczeństwo to nasz wspólna sprawa, o czym bardzo dobrze wiedzą Robert Niedzwiecki - prezes stowarzyszenia „Projekt Radomir” i Katarzyna Głowacka - przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich „Borówki” z Lelisa, pomysłodawcy kursu „Bądź Bezpieczna na Wsi”. Przeprowadzili oni bezpłatny kurs profilaktyczno-edukacyjny dla kobiet zamieszkujących tereny wiejskie gminy Lelis, który trwał od 10 lutego do 16 lipca 2020 roku.

W jego uroczystym zakończeniu wziął udział Wójt Gminy Lelis – Stefan Prusik, dyrektor CK-BiS w Lelisie –  Katarzyna Dobkowska-Wiśniewska, kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce –  Marcin Grabowski  oraz I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce - nadkom. Andrzej Rydzewski wraz z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji.

W czasie trwania kursu panie miały możliwość nabycia wiedzy m. in. z zakresu samoobrony, pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpiecznych zachowań podczas codziennych prac w gospodarstwie domowym i rolnym, a także zasad zdrowego odżywiania, ochrony i pomocy prawnej oraz psychologicznej.

Duża ilość zajęć sprawiła, że panie poprawiły swoją kondycję fizyczną i nabyły wiedzę w zakresie procedury „Niebieska Karta” oraz zagrożeń internetowych.

Głównym celem tego kursu była poprawa poczucia bezpieczeństwa kobiet w miejscu zamieszkania i poza nim, budowanie postawy asertywnej oraz pewności siebie, co niewątpliwie zostało osiągnięte.

Kurs „Bądź Bezpieczna na Wsi” nie miałby miejsca, gdyby nie inicjatywa stowarzyszenia „Projekt Radomir” i Koła Gospodyń Wiejskich „Borówki” z Lelisa przy nieocenionym wsparciu Starosty Ostrołęckiego, Wójta Gminy Lelis, Centrum Kultury – Biblioteki i Sportu w Lelisie, Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce, Zakładu Karnego w Przytułach Starych, Grupy Ratowniczej Nadzieja w Ostrołęce, Nadleśnictwa Ostrołęka, ostrołęckiego KRUS-u, OSP w Lelisie, Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin, Klubu „Gladiator” Ostrołęka, „PAC Boxing Gym” w Lelisie, UKS Atleta w Ostrołęce, WORD Ostrołęka, firmy Ubezpieczenia Sikorscy, ostrołęckiego oddziału T. U. Ergo Hestia, dietetyka – mgr Mileny Romanik-Ciszkowskiej oraz producenta wędlin „U Tereski”.

Zajęcia w trakcie kursu „Bądź Bezpieczna na Wsi” prowadzili m. in. funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce:

  • kom. Anna Szymańska – psycholog
  • podkom. Tomasz Chrzanowski – zagadnienia związane z procedurą „Niebieska Karta”
  • st. asp. Jacek Glinka – samoobrona
  • mł. asp. Aneta Waracka – bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania
REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30 dk31  1
×