2020-07-23T08:30:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

"Bądź Bezpieczna na Wsi": Kurs zakończony! ZDJĘCIA

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
2
0
3

W Centrum Kultury – Biblioteki i Sportu w Lelisie odbyło się uroczyste zakończenie I edycji kursu dla Pań „Bądź Bezpieczna na Wsi” zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Projekt Radomir”. W kursie wzięło udział 18 Pań w wieku od 16-go roku życia, które uczestniczyły w zajęciach przeprowadzonych m. in. przez ostrołęckich policjantów.

Bezpieczeństwo to nasz wspólna sprawa, o czym bardzo dobrze wiedzą Robert Niedzwiecki - prezes stowarzyszenia „Projekt Radomir” i Katarzyna Głowacka - przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich „Borówki” z Lelisa, pomysłodawcy kursu „Bądź Bezpieczna na Wsi”. Przeprowadzili oni bezpłatny kurs profilaktyczno-edukacyjny dla kobiet zamieszkujących tereny wiejskie gminy Lelis, który trwał od 10 lutego do 16 lipca 2020 roku.

W jego uroczystym zakończeniu wziął udział Wójt Gminy Lelis – Stefan Prusik, dyrektor CK-BiS w Lelisie –  Katarzyna Dobkowska-Wiśniewska, kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce –  Marcin Grabowski  oraz I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce - nadkom. Andrzej Rydzewski wraz z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji.

W czasie trwania kursu panie miały możliwość nabycia wiedzy m. in. z zakresu samoobrony, pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpiecznych zachowań podczas codziennych prac w gospodarstwie domowym i rolnym, a także zasad zdrowego odżywiania, ochrony i pomocy prawnej oraz psychologicznej.

Duża ilość zajęć sprawiła, że panie poprawiły swoją kondycję fizyczną i nabyły wiedzę w zakresie procedury „Niebieska Karta” oraz zagrożeń internetowych.

Głównym celem tego kursu była poprawa poczucia bezpieczeństwa kobiet w miejscu zamieszkania i poza nim, budowanie postawy asertywnej oraz pewności siebie, co niewątpliwie zostało osiągnięte.

Kurs „Bądź Bezpieczna na Wsi” nie miałby miejsca, gdyby nie inicjatywa stowarzyszenia „Projekt Radomir” i Koła Gospodyń Wiejskich „Borówki” z Lelisa przy nieocenionym wsparciu Starosty Ostrołęckiego, Wójta Gminy Lelis, Centrum Kultury – Biblioteki i Sportu w Lelisie, Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce, Zakładu Karnego w Przytułach Starych, Grupy Ratowniczej Nadzieja w Ostrołęce, Nadleśnictwa Ostrołęka, ostrołęckiego KRUS-u, OSP w Lelisie, Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin, Klubu „Gladiator” Ostrołęka, „PAC Boxing Gym” w Lelisie, UKS Atleta w Ostrołęce, WORD Ostrołęka, firmy Ubezpieczenia Sikorscy, ostrołęckiego oddziału T. U. Ergo Hestia, dietetyka – mgr Mileny Romanik-Ciszkowskiej oraz producenta wędlin „U Tereski”.

Zajęcia w trakcie kursu „Bądź Bezpieczna na Wsi” prowadzili m. in. funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce:

  • kom. Anna Szymańska – psycholog
  • podkom. Tomasz Chrzanowski – zagadnienia związane z procedurą „Niebieska Karta”
  • st. asp. Jacek Glinka – samoobrona
  • mł. asp. Aneta Waracka – bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~mega, 11:23 23-07-2020,   80%
piekna sprawa.gratulacje organizatorom i uczestnikom........co na to inne gminy.moze czas pomyslec .wzor do nasladowania..bezpieczenstwo to nasza wspolna sprawa.pozdrawiam.
odpowiedz   •   oceń :  
~Antoni, 15:39 23-07-2020,   100%
W tej gminie Lelis to robią robotę
odpowiedz   •   oceń :  
~Ala, 18:20 23-07-2020,   -
Radomir wymiata...mega
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalnedarz imprez
wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  1  2  3  4
Dzisiaj:
Kino JANTAR