zdjecie 7770
2020-07-31T13:22:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Bądźmy rozważni nad wodą – dbajmy o bezpieczeństwo!

REKLAMA
REKLAMA
zdjecie 7770
1
0
0

Okres wakacyjny i piękna, słoneczna pogoda, sprzyjają wycieczkom nad różnego rodzaju zbiorniki wodne. Chętnie chłodzimy się w nich w upalne dni. Czy robimy to z rozwagą i zachowaniem choćby podstawowych zasad bezpieczeństwa? Statystyki pokazują, że nie do końca, bo jednak dochodzi do zgonów w wyniku utonięć. Apelujemy o korzystanie z tej formy wypoczynku w mądry i bezpieczny sposób.

Do utonięć dochodzi najczęściej z powodu braku nadzoru dorosłych nad swoimi pociechami, które często korzystają z tzw. „dzikich kąpielisk”. Pamiętajmy, że miejsca takie są bardzo niebezpieczne. Dno wyrobiska, czy też rzeki zazwyczaj nie jest w żaden sposób sprawdzone, a dzieci korzystają z takich miejsc spontanicznie. Powinniśmy korzystać ze zbiorników wodnych, gdzie znajduje się większa liczba osób. Łatwiej wtedy o to, by w razie zaistnienia niebezpiecznej sytuacji, została nam udzielona szybka pomoc. Apelujemy do rodziców i opiekunów, aby w okresie wakacyjnego rozluźnienia, zwiększyli nadzór nad dziećmi i sami przestrzegali chociażby podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą.

Spożywanie alkoholu również nie jest wskazane, gdy zamierzamy kąpać się w jeziorze, rzece czy też morzu. Szczególnie w połączeniu z wysokimi temperaturami, sprawia on, że nasza świadomość zagrożeń, które mogą wystąpić, jest zaburzona. Często będąc pod wpływem alkoholu przeceniamy swoje możliwości oraz wyłącza się w nas rozwaga i ostrożność.

Przed wejściem do wody z brzegu rozgrzanego słońcem powinno być poprzedzone lekkim ochłodzeniem się wodą. Unikniemy wtedy szoku termicznego i zminimalizujemy ryzyko utraty zdrowia a nawet życia.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce przypominają o kwestii korzystania z różnego rodzaju urządzeń do pływania typu kajaki, łódki czy też łodzie motorowe. Do korzystania z niektórych tego typu sprzętów wymagane są odpowiednie uprawnienia, a kierowanie nimi w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Przestrzegamy przed wsiadaniem na takie urządzenia, gdy znajdujemy się pod wpływem alkoholu, gdyż wtedy łatwiej może dojść do tragedii.

podkom. Tomasz Żerański, Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31  1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6  7  8
 9  10  11  12  13  14  15
 16 dk17  18  19 dk20 dk21  22
 23  24  25  26  27  28  29
 30  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 7770