eOstroleka.pl
Ostrołęka, WYBORY

Baneroza, czyli Ostrołęka oklejona plakatami: kandydaci walczą o uwagę mieszkańców

REKLAMA
zdjecie 3179
zdjecie 3179
REKLAMA

Ostrołęka stała się areną walki o głosy wyborców, a mimo tego, że żyjemy w dobie internetu, kandydaci na różne stanowiska samorządowe wykorzystują do tego tradycyjne metody. Miasto zostało wręcz zalane plakatami wyborczymi, głównie w formie banerów. Są one w niemal każdej wolnej przestrzeni.

Twarze kandydatów spoglądają z każdego rogu ulicy, witając mieszkańców z billboardów, plakatów i banerów. Nawet najmniejsze skrawki wolnej przestrzeni zostały wykorzystane do prezentacji wizerunków i sloganów wyborczych. I tak na ulicach Ostrołęki mamy multum kolorów i treści, połączonych z twarzami kandydatów.

Czy to skuteczne? Na pewno znajdą się tacy, którzy stwierdzą, że wszechhobecne banery są nachalne i szpecą miasto. Niektórzy mieszkańcy uważają, że plakatowa kampania to marnowanie pieniędzy, które kandydaci mogliby lepiej wykorzystać na inne cele, np. na bezpośrednie spotkania z wyborcami. Ale nie da się ukryć - właśnie w taki sposób najłatwiej zbudować jest rozpoznawalność, która często jest kluczowa przy podejmowaniu decyzji przez wyborcę.

W dobie internetu i mediów społecznościowych plakaty wyborcze wydają się być coraz mniej efektywnym sposobem na dotarcie do wyborców. Młodzi ludzie coraz rzadziej zwracają uwagę na plakaty, a informacje o kandydatach szukają w internecie. Z drugiej strony, plakaty mogą być nadal skutecznym narzędziem docierania do starszych osób, które nie korzystają z internetu.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia 2024 r. i - jeżeli to będzie konieczne - druga tura wyborów na prezydenta miasta 21 kwietnia.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×