2019-12-03T10:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Bankowość internetowa, czyli must have każdego studenta!

REKLAMA
REKLAMA

Korzystanie z konta bankowego jest znacznie łatwiejsze dzięki bankowości internetowej. Jest to szczególnie ważne dla nowoczesnych studentów. Czym jest bankowość elektroniczna i dlaczego zakładając konto studenckie, warto przeanalizować oferty banków oraz co przede wszystkim należy wziąć pod uwagę przy wyborze konta? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

 

Bankowość internetowa – co się kryje pod tym hasłem?
Choć hasło „bankowość internetowa” wydaje się znane, to kryje się pod nim nie tylko możliwość przeprowadzania przelewów krajowych oraz zagranicznych i sprawdzania stanu konta za pomocą internetu (z wykorzystaniem sprzętu stacjonarnego lub urządzeń przenośnych, takich jak smartfon lub iPhone). Wśród usług, które mogą być realizowane dzięki bankowości elektronicznej, wyróżnia się również zakładanie lokat terminowych i inwestowanie zgromadzonych na koncie środków na różne sposoby oraz przekazywanie informacji o dokonanych operacjach czy też możliwość przeprowadzania różnych analiz online, pomocnych w planowaniu comiesięcznego budżetu. Bankowość internetowa to zatem usługa must have dla każdego studenta.
Jak wybrać konto studenckie z najlepszą bankowością internetową?
Życie studenckie to życie w ciągłym biegu, gdzie nie ma chwili wytchnienia. Dojazdy na uczelnię, powroty na weekend do domu, spotkania ze znajomymi czy też poznawanie świata w trakcie wycieczek krajowych i zagranicznych – to wszystko sprawia, że nie ma czasu na to, by udać się do banku, a każda minuta jest cenna. W tym przypadku rozbudowana bankowość elektroniczna, którą oferuje konto studenckie, pozwala na umiejętne rozporządzanie swoim budżetem i sprawne wykonywanie różnego rodzaju operacji. Jak wybrać takie konto, w którym bankowość internetowa będzie najlepsza? Warto sprawdzić rankingi z komentarzami ze strony studentów. Można w nim znaleźć informacje na temat doświadczeń studentów z różnymi kontami bankowymi. Jeśli chodzi o same usługi oferowane w ramach bankowości internetowej, pod uwagę należy wziąć:
– udostępnioną przez bank aplikację mobilną – w tej kwestii istotne jest to, by przy korzystaniu z aplikacji była możliwość zarówno realizacji płatności w sklepach (za pomocą specjalnego kodu lub zbliżeniowo), jak i wypłaty z bankomatu czy wykonania przelewu online. Bardzo wygodnym rozwiązaniem, które powinno się znajdować w ofercie banku, jest opcja dokonania płatności na konto, które jest przyporządkowane do numeru telefonu odbiorcy. Dzięki temu nie trzeba sprawdzać za każdym razem, czy dane są poprawne, a wykonanie przelewu realizowane jest w czasie od kilku do kilkunastu sekund;
– nieodpłatny dostęp do analiz wydatków online – warto wybrać bank udostępniający narzędzie, dzięki któremu nie tylko skontrolujemy wydatki w danym miesiącu lub innym, wskazanym przez siebie okresie, z podziałem na kategorie oraz podkategorie, wraz z wykresami, ale który również wyśle nam powiadomienie, gdy zbliżymy się do wyznaczonych przez siebie limitów;
– kwestie bezpieczeństwa – obecnie bardzo łatwo można paść ofiarą ataku hakerskiego, przez który traci się część lub całość kwoty zgromadzonej na koncie. Decydując się na wybór banku, należy zwrócić uwagę na stosowane zabezpieczenia i zasady autoryzacji płatności. Najlepsze konto studenckie to takie, w ramach którego bank będzie informował użytkownika o różnego rodzaju zagrożeniach, które pojawiających się w tym obszarze.

REKLAMA
Kalnedarz imprez
sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31  1  2  3  4  5  6