2018-12-04T14:28:20+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Baranowo: Odsłonięcie obelisku w hołdzie obrońców ojczyzny [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Urząd Gminy w Baranowie
REKLAMA
1
0
1

30 listopada w Baranowie odbyło się uroczyste odsłonięcie pomnika – obelisku, który Samorząd Gminy Baranowo ufundował w hołdzie mieszkańcom Ziemi Baranowskiej poległym w walkach o wolność Ojczyzny i ofiarom zbrodni hitlerowskich w latach 1939 – 1945 w rocznicę 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Obelisk stanął przy Szkole Podstawowej i Zespole Szkół Powiatowych przy ulicy Niepodległości. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Mirosław Augustyniak – radny Województwa Mazowieckiego, Artur Romanik – dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Audytu i Kontroli Starostwa Powiatowego w Ostrołęce, ksiądz kanonik Waldemar Heromiński, Kazimierz Rzewnicki – radny Powiatu Ostrołęckiego, radni Gminy Baranowo, liczna grupa młodzieży Szkoły Podstawowej i Szkoły Powiatowej w Baranowie wraz z nauczycielami, pracownicy jednostek organizacyjnych gminy oraz mieszkańcy. W uroczystości wystąpiły poczty sztandarowe Ochotniczej Straży Pożarnej w Baranowie, Szkoły Podstawowej w Baranowie i Szkoły Podstawowej w Zawadach.

Na wstępie odśpiewano Hymn Polski, a ks. kanonik dokonał poświęcenia pomnika, następnie przewodniczący Rady Gminy Janusz Obrębski wygłosił wykład na temat odzyskania przez Polskę Niepodległości. W dalszej części uroczystości dokonano aktu odsłonięcia pomnika i złożono wiązanki kwiatów. Wójt Gminy Baranowo podziękował za pracę i zaangażowanie radnym gminy, pracownikom Referatu Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Gminy oraz wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego tak ważnego projektu.

- Jestem przekonany, że ten kamień trwał będzie wieki. Będzie symbolem naszej pamięci i hołdu tym wszystkim, którzy walczyli i zginęli za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Mam nadzieję, że odsłonięty pomnik jest nie tylko wyrazem uznania dla poległych za wolność Ojczyzny i uczczenia ich pamięci, ale również lekcją historii dla społeczności gminnej i jej przyszłych pokoleń – mówił wójt Henryk Toryfter.

REKLAMA
Więcej o: Baranowo, obelisk

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 16:20 04-12-2018,   80%
OOO jest Pan Roweryniak, który rozdaje rowery za publiczne pieniądze. Panie Roweryninak podczas kampanii wyborcze mówił Pan, że ma Pan pomysł na miejsca pracy w Baranowie. Jest już po wyborach, został Pan radnym. Bardzo proszę o konkrety.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2