zdjecie 907
zdjecie 907
2019-02-18T09:25:55+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Bartosz Truszkowski w mazowieckim zarządzie Nowoczesnej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. B. Truszkowski
REKLAMA
4
5
7

Wiesław Kalicki z regionu siedleckiego został przewodniczącym mazowieckich struktur Nowoczesnej. Nowy zarząd wybrano podczas sobotniej konwencji partii. W skład zarządu wszedł także Bartosz Truszkowski, o którym ostatnio pisaliśmy w kontekście jego nowej pracy w ostrołęckim  ratuszu.

 
W sobotę, 16 lutego odbyła się nadzwyczajna konwencja regionalna mazowieckich struktur Nowoczesnej. Przewodniczący kół oraz delegaci wybrani na zebraniach w poszczególnych kołach spotkali się w Warszawie w celu uzupełnienia wakatu na funkcji przewodniczącego regionu mazowieckiego. Organizatorem i przewodniczącym konwencji był radny i wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Marcin Podsędek. Na zgromadzeniu pojawił się również gość honorowy - poseł na Sejm RP i sekretarz generalny partii Adam Szłapka.
 
Funkcję przewodniczącego mazowieckich struktur Nowoczesnej objął Wiesław Kalicki z koła siedleckiego, wieloletni przedsiębiorca i rolnik prowadzący ekologiczne gospodarstwo rolne, kandydat do Sejmiku Województwa Mazowieckiego w ostatnich wyborach samorządowych. Wybrano także łącznie 10-osobowy zarząd regionu w składzie którego znalazł się Bartosz Kamil Truszkowski, przewodniczący koła ostrołęckiego. Po jesiennych wyborach samorządowych, w których bez powodzenia ubiegał się o mandat radnego z list Koalicji Obywatelskiej, otrzymał on od prezydenta Łukasza Kulika posadę w Urzędzie Miasta Ostrołęki na stanowisku pomocy administracyjnej.
 
A tak Truszkowski komentuje najnowsze zmiany w zarządzie Nowoczesnej:
„ Cieszę się, że po chwili niepewności związanej z odejściem dotychczasowej przewodniczącej Kamili Gasiuk-Pihowicz mazowiecka Nowoczesna wraca do normalnego funkcjonowania. Nie chciałbym oceniać działania jej i reszty posłów, którzy zdecydowali się na dołączenie do klubu Platformy Obywatelskiej. Wprowadziło to pewien zamęt w szeregach opozycyjnych, ale co się to stało to już przeszłość i nie ma sensu tego roztrząsać. Przed nami wybory europarlamentarne i parlamentarne od których zależeć będzie przyszłość naszego kraju. Musimy skupić się na realnej współpracy podmiotów opozycyjnych, na opracowaniu wspólnych punktów programowych na podstawie łączących nas wartości, zarówno na poziomie ogólnopolskim jak i lokalnym. Tylko projekt realnej i wiarygodnej oferty dla Polaków może przynieść skutek w postaci dobrego wyniku wyborczego i zwycięstwa środowiska demokratycznego i proeuropejskiego. Wiele nas dzieli, ale jestem przekonany, że jeszcze więcej na łączy i jestem pewien, że wspólnymi siłami będziemy w stanie dać Polakom nadzieję na lepsze jutro. Wiesława Kalickiego znam już parę lat, to świetny przedsiębiorca i prawdziwy fachowiec w dziedzinie rolnictwa. Ufam, że będzie nam się bardzo dobrze współpracowało i nowe kierownictwo uczyni Nowoczesną realną siłą naszym regionie.”
 
 
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×