zdjecie 8795
2019-02-16T13:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Lider Nowoczesnej znalazł pracę w ratuszu

REKLAMA
Bartosz Truszkowski
REKLAMA
7
17
61

Bartosz Kamil Truszkowski to jedna z twarzy Koalicji Obywatelskiej w Ostrołęce podczas niedawnej kampanii wyborczej. To lider ostrołęckiego koła Nowoczesnej i "jedynka" w wyborach do rady miasta. Choć nie udało mu się zostać radnym, i tak przebywa w urzędzie i to nawet częściej. Od niedawna tam pracuje.

Truszkowski został przewodniczącym ostrołęckiego koła Nowoczesnej we wrześniu 2017 roku. - Trzeba uczciwie przyznać, że przez parę ostatnich miesięcy de facto nie prowadziliśmy żadnych działań - powiedział na początek i trzeba przyznać, że wziął się do pracy. Zorganizował spotkanie z poseł Kamilą Gasiuk-Pihowicz, jeździł także na krajowe zebrania Nowoczesnej. Odżył profil tego ugrupowania w mediach społecznościowych.

Współpraca z Platformą Obywatelską w ramach koalicji w wyborach do samorządów zaowocowała "jedynką" na liście do rady miasta. Truszkowski otwierał listę Koalicji Obywatelskiej w okręgu numer 3. Zdobył 207 głosów, co jest dobrym wynikiem, ale Koalicja Obywatelska zdobyła w tym okręgu tylko jeden mandat - wywalczył go startujący z drugiego miejsca Waldemar Popielarz.

Być może wpływ na taką, a nie inną sytuację, miał skandal, który wybuchł w trakcie kampanii wyborczej. Przypomnijmy, ogólnopolskie media podały informację o tym, że na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej w Ostrołęce znajduje się osoba skazana w przeszłości za oszustwa internetowe - Łukasz Podmostko, wiceprzewodniczący koła Nowoczesnej w Ostrołęce.  Informacja zszokowała wszystkich. Skala, na jaką Podmostko oszukiwał ludzi, była nieprawdopodobna. Poszkodowanych zostało 26 osób na kwotę ponad 40 tysięcy złotych. Polityk wystawiał na portalach aukcyjnych sprzęt elektroniczny, po czym odbierał pieniądze i nie wysyłał towaru klientom. Został dwukrotnie skazany przez ostrołęcki sąd, o czym przeczytasz w naszym serwisie. To właśnie ta sytuacja mogła również wpłynąć na to, że lider Nowoczesnej nie wygrał na liście Koalicji Obywatelskiej w trzecim okręgu.

Od wyborów minęły już trzy miesiące i - jak się dowiedzieliśmy - Truszkowski znalazł pracę w ratuszu. W Urzędzie Miasta otrzymaliśmy potwierdzenie, że pracuje on na stanowisku pomocy administracyjnej od 28 stycznia tego roku.

Truszkowski ukończył studia na kierunku prawo na Uniwersytecie w Białymstoku. Obecnie jest doktorantem z zakresu historii prawa na tej samej uczelni, w Katedrze Filozofii i Historii Prawa.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12  13  14  15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
×