zdjecie 9271
zdjecie 9271
2018-10-13T13:59:24+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Podmostko wyrzucony z Nowoczesnej. Pozostał niesmak i wstyd

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. facebook.com/nowoczesna.ostroleka
REKLAMA
4
2
8

Łukasz Podmostko został wykluczony z grona członków partii Nowoczesna - poinformowano w komunikacie. Były już kandydat Koalicji Obywatelskiej na radnego w Ostrołęce zataił przed kolegami partyjnymi swoją niechlubną przeszłość. Mimo zdecydowanych kroków, z tej sprawy ciężko będzie wyjść "z twarzą".

Przypomnijmy, ogólnopolskie media podały informację o tym, że na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej w Ostrołęce znajduje się osoba skazana w przeszłości za oszustwa internetowe - Łukasz Podmostko, wiceprzewodniczący koła Nowoczesnej w Ostrołęce.

Informacja nie tylko okazała się prawdziwa, ale wręcz szokująca. Skala, na jaką Podmostko oszukiwał ludzi, była nieprawdopodobna. Poszkodowanych zostało 26 osób na kwotę ponad 40 tysięcy złotych. Polityk wystawiał na portalach aukcyjnych sprzęt elektroniczny, po czym odbierał pieniądze i nie wysyłał towaru klientom. Został dwukrotnie skazany przez ostrołęcki sąd, o czym przeczytasz w naszym serwisie.

- To, że taki kandydat znalazł się na listach jednego z komitetów wyborczych, to pokazuje, jak niedojrzała politycznie jest sytuacja liderów tego ugrupowania. Jeśli ktoś doprowadza do tego, żeby taka osoba była na listach wyborczych, to znaczy, że lidera kandydującego na prezydenta miasta to dyskwalifikuje ze wszystkiego. Lider, który dopuścił do tego, że taka osoba kandydowała, powinien honorowo podać się do dymisji, złożyć wszelkie funkcje polityczne. On odpowiada za to wszystko. Z tego co widzę, niektórzy zachowują się, jakby nic się nie stało. Jest to bardzo niepoważne - komentował w rozmowie z naszym serwisem były poseł Andrzej Kania.

Tymczasem Podmostko zniknął już z list wyborczych Koalicji Obywatelskiej. Jak poinformował Bartosz Truszkowski - przewodniczący koła Nowoczesnej w Ostrołęce - Podmostko został też wyrzucony z partii. Poniżej komunikat, jaki otrzymaliśmy.

Oświadczenie koła Nowoczesnej w Ostrołęce:

W dniu 10 października 2018 r. zwołano w trybie pilnym zebranie Zarządu Koła Nowoczesnej w Ostrołęce. Zarząd Koła jednogłośnie podjął decyzję o odsunięciu Łukasza Podmostko od wszelkich funkcji w zarządzie koła i w samym kole. Zarząd koła w trybie pilnym przesłał również wniosek do władz krajowych Nowoczesnej o natychmiastowym wykluczeniu Łukasza Podmostko z grona członków Nowoczesnej za działalność na szkodę partii.

Zarząd koła wyraził ubolewanie, że Łukasz Podmostko zataił informacje o swoich prawomocnych wyrokach sądowych i że został wprowadzony w błąd, co naraziło na szkodę dobre imię partii, a także całej Koalicji Obywatelskiej. Zarząd koła przeprasza wszystkich wyborców i osoby czynnie zaangażowane w wybory. Zarząd koła jednocześnie potwierdza, że Łukasz Podmostko nie jest już kandydatem do Rady Miasta Ostrołęki.

Jednoczenie pragniemy poinformować, iż 11 października zarząd krajowy, na wniosek Katarzyny Lubnauer, podjął decyzję o natychmiastowym wykluczaniu z grona członków partii Łukasza Podmostko.

W imieniu zarządu koła - Bartosz Truszkowski, przewodniczący Koła Nowoczesnej w Ostrołęce.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×