zdjecie 9799
zdjecie 9799
2018-09-04T14:49:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"Konwój wstydu" w Ostrołęce. Koalicja PO i .Nowoczesnej rozpoczyna kampanię wyborczą [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. eOstroleka.pl
REKLAMA
3
13
54

Konferencją prasową i spacerem po Starym Mieście koalicja Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej rozpoczęła kampanię wyborczą w Ostrołęce. Politykom towarzyszył tzw. „konwój wstydu”, czyli mobilny billboard z hasłami krytykującymi obecną władzę.

Śniadanie prasowe, konferencja i spacer
 
Zapowiedziane na wtorek (4 września) spotkanie z lokalnymi działaczami PO i .Nowoczesnej oraz parlamentarzystami obu ugrupowań rozpoczęło się od śniadania prasowego z przedstawicielami ostrołęckich serwisów informacyjnych. Następnie o godzinie 12:00 na skrzyżowaniu ulic Głowackiego i Kościuszki, tuż pod bokiem obecnie urzędującego prezydenta odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in. wicemarszałek Małgorzaty Kidawy Błońskiej, posła Andrzeja Halickiego (oboje z PO), Kamili Gasiuk-Pihowicz (.Nowoczesna) oraz Mariusza Popielarza – kandydata na prezydenta Ostrołęki.
 
Podczas spotkania politycy oficjalnie potwierdzili utworzenie Koalicji Obywatelskiej składającej się z polityków PO i .N, która wystawi swoich kandydatów w tegorocznych wyborach samorządowych.
 
- Celem tego porozumienia jest zmiana formy sprawowania władzy w Ostrołęce. Chcemy silną, mocną drużyną dokonać zmiany polegającej na tym, żeby miasto było otwarte na mieszkańców, otwarte na inwestycje, na rozwój. Dziś mamy do czynienia z nieskutecznym prezydentem, który nie jest w stanie poradzić sobie z podstawowymi problemami mieszkańców – mówił podczas konferencji Mariusz Popielarz.
 
Obiecali trzeci most, ścieżki rowerowe i zmiany w oświacie
 
Źle funkcjonująca oświata, przepełnione szkoły, paraliż komunikacyjny – to według Popielarza główne problemy Ostrołęki, za które KO bezpośrednio wini obecnego prezydenta. Rozwiązaniem problemów ma być m.in. bon edukacyjny czy ostrołęcki program drogowy, którego głównym elementem jest budowa trzeciego mostu dla ruchu lokalnego czy modernizacja ronda u zbiegu DK-53 i DK-61 (rondo im. ks. Siemowita III łączące dwa mosty). W swoim programie wyborczym KO ujęła także budowę ścieżek rowerowych czy utwardzenie dróg gruntowych oraz działania zmierzające ku poprawie funkcjonowania miejskiej komunikacji publicznej.
 
- Uważamy, że Ostrołęka potrzebuje zmian. Zmian na lepsze i te zmiany chcemy mieszkańcom zaproponować przedstawiając w najbliższym czasie swój program – dodał Popielarz.
 
W dalszej części konferencji głos zabrali kolejno – Bartosz Truszkowski (przewodniczący lokalnych struktur .Nowoczesnej), wicemarszałek Kidawa-Błońska, posłowie Gasiuk-Pihowicz oraz Halicki. W swoich wypowiedziach każdy przytoczył powody, dla których konieczne jest odsunięcie polityków Prawa i Sprawiedliwości od władzy, zarówno tej na szczeblu samorządowym jak i centralnym.
 
Podpisanie porozumienia i „konwój wstydu”
 
Dzisiejsze spotkanie było okazją do oficjalnego podpisania porozumień pomiędzy lokalnymi strukturami PO i .N. Na specjalnie przygotowanej tablicy swoje podpisy złożyli: Mariusz Popielarz, Bartosz Truszkowski, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Andrzej Halicki oraz wicemarszałek Małgorzata Kidawa Błońska.
 
Podczas gdy politycy KO rozmawiali z dziennikarzami, za ich plecami pojawił się jeden z elementów ogólnopolskiej kampanii wyborczej – tzw. konwój wstydu”, czyli mobilny bilboard z hasłami krytykującymi obecną władzę.
 
REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×