zdjecie 8073
zdjecie 8073
2021-10-28T12:32:44+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Będą nowe elementy w tężni solankowej w Rzekuniu

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
5

Tężnia solankowa w Rzekuniu zyska nowe elementy. Samorząd gminy otrzymał kolejny grant w wysokości 20 tysięcy złotych od PSE w ramach projektu „WzMOCnij swoje otoczenie”.

„WzMOCnij Swoje Otoczenie” to ogólnopolski program grantowy, realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Program skierowany jest do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednej z siedmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Gmina Rzekuń otrzymała grant w wysokości 20 tysięcy złotych na realizację projektu pod nazwą „Zagospodarowanie przestrzeni przy tężni solankowej”.

Dzięki pozyskanym środkom zakupiony zostanie słup ogłoszeniowy oraz ławeczki, co umożliwi lokalnej społeczności dostęp do najważniejszych informacji, realizowanych projektów i inicjatyw na terenie gminy. Będzie istotnym źródłem wiadomości szczególnie dla seniorów licznie odwiedzających tężnię, którzy stanowią dużą grupę osób mających problem z obsługą komputera i dostępem do internetu. Ponadto zakupione elementy będą promowały turystykę i wydarzenia kulturalno-rozrywkowe wśród gości odwiedzających tężnię solankową w Rzekuniu, będącą jedynym tego typu obiektem na terenie powiatu ostrołęckiego.

Organizator programu docenił fakt, że realizacja projektu umożliwi mieszkańcom łatwy dostęp do informacji dotyczących naszej gminy, a zwłaszcza osobom starszym, które nie korzystają z internetu,  oraz gościom odwiedzającym tężnię solankową. Bardzo cieszymy się z przyznanego dofinansowania.

- mówi Bartosz Podolak, wójt gminy Rzekuń.

To kolejne środki, jakie gmina Rzekuń otrzymała od PSE. Wcześniej pozyskane pieniądze zostały wykorzystane na zakup profesjonalnych urządzeń do magnetoterapii oraz lamp sollux dla Dziennego Domu Senior+ w Rzekuniu.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×