eOstroleka.pl
Polska,

Będą zmiany w rządzie Donalda Tuska?

REKLAMA
zdjecie 5382
zdjecie 5382
fot. premier.gov.plfot. premier.gov.pl
REKLAMA

Media spekulują na temat zmian w rządzie koalicji PO, PSL. Wkrótce powinniśmy się przekonać kogo Donald Tusk pozbawi ministerialnej teki.

Wśród liderów publicystycznych typów ministrów do dymisji znajduje się choćby Jan Vincent Rostowski – wicepremier i minister finansów. Niedawno pomylił się on o kilkadziesiąt miliardów złotych przy szacowaniu deficytu. Jest też autorem największej dziury budżetowej w historii naszego kraju.

Nie lepiej ocenia się minister Joannę Muchę. Głównymi przyczynami krytyki jest brak znajomości tematyki resortu, którym kieruje, ale także wydawanie pieniędzy na kontrowersyjne cele. Takim przypadkiem jest dofinansowanie do koncertu Madonny, który odbył się 1 sierpnia 2012 roku.

Bardzo negatywnie oceniany jest także minister Sławomir Nowak. Transport, budownictwo i gospodarka morska za jego rządów mają się jeszcze gorzej. Budowa wielu dróg stoi, opóźnienia sięgają już ponad roku, a wiele firm budujących autostrady upadło. Ministra krytykuje się także za politykę w sprawie kolei.

Każdy student zna efekty rządów Barbary Kudryckiej w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Od tego roku nie można już studiować dwóch kierunków studiów, które były przez wielu pożądane jako szansa na zaistnienie na rynku pracy, który stał się niezwykle wymagający i trudny. Tak Barbara Kudrycka jak i Krystyna Szumilas odpowiadająca za edukację, powinny już dawno znaleźć się poza rządem.

Do tej listy dziennikarze włączają także ministra środowiska Marcina Korolca, ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza, ministra rolnictwa Stanisława Kalembę czy ministra administracji i cyfryzacji Michała Boniego.

Źródło: mypis.pl
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×