eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Będzie ograniczenie tonażowe na trasie Ostrołęka-Goworowo!

REKLAMA
zdjecie 8745
REKLAMA

Zarząd Dróg Powiatowych w Ostrołęce zamierza wprowadzić ograniczenie tonażowe na trasie Ostrołęka - Goworowo. Wynika to z interwencji mieszkańców okolicznych gmin, którzy skarżyli się na nadmierny ruch pojazdów ciężarowych. Wracamy do sprawy, o której informowaliśmy we wczorajszym serwisie.

Jeszcze raz przytoczmy fragment listu, jaki dotarł do naszej redakcji.

- Od soboty ciągi tirów, cystern i składów drzewa, myślimy, że nadmiernie przeładowanych, jadą drogą na Goworowo, niszcząc nawierzchnię drogi, jak i ścieżki rowerowej obok. Zrywają przyklejone do drogi odblaski. Ciągi samochodów uniemożliwiają normalne funkcjonowanie mieszkańców wsi położonych wzdłuż drogi, uniemożliwiają przeprowadzanie zwierząt gospodarskich. Tak chętnie użytkowana ścieżka rowerowa stała się trzecim pasem do zjeżdżania pojazdów przy wyprzedzaniu innych. Inne miasta poradziły sobie z tym, ograniczając ruch pojazdów ciężarowych, a tu Litwini i nie tylko jadą od Rożana w obwodnicę Ostrołęki. To dramat - pisali mieszkańcy gminy Goworowo.

Okazuje się, że problem był poruszany na ostatnim spotkaniu zarządu powiatu, o czym poinformowała nas Aldona Kuciej, dyrektor Wydział Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Ostrołęce. Okazuje się, że Zarząd Dróg Powiatowych złożył już stosowne dokumenty i na trasie Ostrołęka - Goworowo ma zostać wprowadzone ograniczenie tonażowe dla pojazdów ciężarowych. Obowiązywał będzie zakaz ruchu dla ciężarówek powyżej 12 ton.

Dla transportowców to kolejne utrudnienie po tym jak zamknięto stary most w Ostrołęce dla ruchu pojazdów powyżej 3,5 tony. Jadąc w kierunku lub od strony Warszawy skracali oni sobie drogę przez Goworowo. Teraz będą już musieli jeździć zgodnie z objazdami - przez Ostrów Mazowiecką.

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×