eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Będzie więcej małych sal kinowych w Ostrołęce?

REKLAMA
zdjecie 9637
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
zdjecie 9637

Już niebawem w Ostrołęce może powstać nawet kilka dodatkowych małych sal kinowych. Wszystko to za sprawą projektu „Kino Za Rogiem” realizowanego przez Krajową Izbę Gospodarczą Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEiT).

W dzisiejszych czasach technologia potrafi znaleźć receptę na wszystko. Nawet na stworzenie kina w miejscowości, gdzie chętnych do uczestniczenia w seansie jest zaledwie kilkudziesięciu, a nawet kilkunastu. Z myślą o nich powstał projekt „Kino za Rogiem”.

Aby otworzyć prawdziwe kino z cyfrową jakością obrazu potrzeba naprawdę niewiele – wystarczy dobrze zaciemniona sala i dostęp do szerokopasmowego internetu. Dostępne dla każdej kieszeni „Kino za Rogiem” można założyć przy już działających instytucjach – w ośrodku kultury, bibliotece, remizie, a nawet przy restauracji czy kawiarni. Organizatorzy sieci „Kino za Rogiem” pomogą w adaptacji pomieszczenia, w doborze wyposażenia, a także zapewnią bogatą ofertą atrakcyjnych tytułów dla każdego. Jednak sukces zależy od operatywności prowadzącego kino – liczby projekcji i doboru repertuaru.

Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEiT) ogłosiła właśnie konkurs ofert na ”Kino za Rogiem”. Każda instytucja, która do 1 grudnia zdecyduje się na prowadzenie takiego kina przeznaczonego dla miłośników filmu, przyjaciół i sąsiadów, może zgłosić się do KIGEiT i wziąć udział w konkursie. Nagrodą jest wszechstronna pomoc (także materialna) w zorganizowaniu Kina za Rogiem. Konkurs został zorganizowany w ramach projektu „Stworzenie powiązania kooperacyjnego: Mazowiecki Klaster – Małe Kina Społecznościowe (MKS)”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu I „Tworzenie warunków dla rozwoju potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości na Mazowszu” oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 – 2013.

Regulamin Konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz wymagane załączniki dostępne są na stronie internetowej www.kigeit.pl oraz www.kinozarogiem.pl

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×