eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Będzie zupełnie nowy neon na budynku dworca PKP. Tak może wyglądać [WIZUALIZACJA, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 4917
zdjecie 4917
REKLAMA

Przy okazji rewitalizacji budynku dworca kolejowego w Ostrołęce i budowy w tym miejscu Multicentrum planowano odnowić neonowy napis z nazwą stacji „Ostrołęka”. Niestety okazało się, że stary napis nie nadaje się do renowacji, konieczne jest więc wykonanie zupełnie nowego napisu.

Neonowy napis „dworzec kolejowy” bo jednej stronie budynku i neonowa nazwa stacji „Ostrołęka”  od strony peronów była dla wielu podróżnych i mieszkańców charakterystycznym symbolem miejsca, które obecnie przechodzi rewitalizację. Powstaje tu Multicentrum, które będzie miejsce, gdzie głównie młodzież z całej Ostrołęki i okolic będzie mogła rozwijać swoje pasje i talenty w różnych pracowniach.

Przy okazji prac rewitalizacyjnych zdecydowano się także na przywrócenie blasku nadszarpniętych zębem czasu neonowych konstrukcji. Niestety po zdemontowaniu napisów i ich dokładnym przeglądzie okazało się, że są one w bardzo złym stanie i ich renowacja jest niemożliwa. Zapadła decyzja o odtworzeniu obu napisów od podstaw.

Przygotowano projekt wraz z wizualizacją. Decyzja co do ostatecznego wyglądu napisów i ich przyszłego rozmieszczenia po zakończonych pracach rewitalizacyjnych jeszcze nie zapadła. Projekt wraz z wizualizacją przekazano do konsultacji m.in. miejskim radnym.

Zobaczcie jak może wyglądać – poniżej zamieszczamy przygotowaną przez projektanta wizualizację.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR
×