eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Bez prawka i OC wybrał się na przejażdżkę po Ostrołęce

REKLAMA
zdjecie 886
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Na kilkanaście tysięcy kary naraził się 34-letni mieszkaniec sąsiedniego powiatu, który wczoraj wybrał się na przejażdżkę ulicami Ostrołęki. Zatrzymany przez policję przyznał, z rozbrajającą szczerością, że nie ma i nigdy nie miał prawa jazdy. Widać to było po sposobie, w jaki prowadził auto, co też nie umknęło uwadze policjantów.

We wtorek, 1 lutego około godziny 21:00 patrol ostrołęckiej drogówki zwrócił uwagę na styl jazdy kierowcy vw poruszającego się ulicą Witosa. Mundurowi postanowili sprawdzić, co jest powodem nieprawidłowych manewrów kierującego. Od razu po zatrzymaniu mężczyzna – 34-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego – przyznał, że nie ma i nigdy nie miał prawa jazdy.

Oprócz kierowcy w aucie było jeszcze dwóch pasażerów. Dodatkowo sprawdzenie pojazdu, którym się poruszali wykazało, że auto od dawana nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia. W związku z powyższym oraz brakiem uprawnień do kierowania pojazd został odholowany na policyjny parking. Policjanci sporządzili także zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego o braku ubezpieczenia vw.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Niebawem 34 - letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego stanie przed sądem. Za brak uprawnień oraz obowiązkowego ubezpieczenia mężczyźnie oprócz konsekwencji karnych grozi kara finansowa w wysokości nawet kilkunastu tysięcy złotych.

 

REKLAMA
Więcej o: Ostrołęka, policja

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×