zdjecie 473
2014-07-30T12:18:53+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Bezpieczne wakacje z OSM i TPD [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA

Dzieci biorące udział w półkoloniach w Klubie Lokator wiedzą jak bezpiecznie korzystać z różnych form wakacyjnego wypoczynku. Jest to efekt spotkania z funkcjonariuszami ostrołęckiej policji, którzy opowiedzieli dzieciom m.in. o zagrożeniach wynikających z wypoczynku nad wodą i sposobach ich zapobieganie.

Wczoraj policjanci zespołu do spraw nieletnich i patologii Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce przeprowadzili kolejne spotkanie profilaktyczne poświęcone szeroko rozumianemu bezpieczeństwu. Spotkanie odbyło się w Klubie Lokator a wzięły w nim udział dzieci korzystające z półkolonii organizowanych przez Ostrołęcką Spółdzielnię Mieszkaniową i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

- Z uwagi na piękną aurę i okres letni pierwsza część spotkania poświęcona była bezpieczeństwu nad wodą, natomiast druga część dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym ze szczególnym naciskiem na ruch pieszy i rowerowy. W trakcie spotkania dzieci wykazały się bardzo dużo wiedzą. Po zajęciach teoretycznych przyszedł czas na praktykę. Tu z pomocą przyszedł symulator jazdy na motorowerze, który jest na wyposażeniu ostrołęckiej komendy policji. Dzięki niemu każdy z uczestników półkolonii mógł w bezpieczny sposób sprawdzić swoje umiejętności w praktyce. W trakcie jazdy symulatorem możliwe jest wybieranie różnych tras. Możliwa jest również jazda w dzień, w nocy, we mgle itp. Dzieci na ,,własnej skórze” poznały konsekwencję np. przekraczania linii ciągłej oraz nie zmniejszania prędkości kiedy na drodze pojawia się mgła. Oczywiście i ta część spotkania poza walorami edukacyjnymi nie mogła odbyć się bez odrobiny zabawy. Kolejne spotkania już wkrótce – mówi mł. asp. Tomasz Żerański z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
fot. KMP w Ostrołęce
fot. KMP w Ostrołęce
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×