eOstroleka.pl
Ostrołęka, NASZ NEWS

Blisko rok śledztwa ws. afery korupcyjnej. Sąd nie uwzględnił wniosku prokuratury

REKLAMA
zdjecie 7618
REKLAMA

Sąd nie uwzględnił wniosku prokuratury dotyczącego przedłużenia tymczasowego aresztowania Andrzeja Ch. - podejrzanego o korupcję dawnego dyrektora jednej z największych lokalnych firm. Śledztwo trwa już blisko rok.

Afera korupcyjna w mięsnym biznesie

Blisko rok temu, w lutym 2023 r., doszło do zatrzymania dyrektora ds. produkcji w Zakładach Mięsnych Pekpol Ostrołęka. Andrzej Ch. wpadł w ręce organów ścigania po wykryciu procederu korupcyjnego.

- Wielowątkowy proceder, według naszych nieoficjalnych ustaleń, miał polegać m.in. na przyjmowaniu korzyści majątkowych od przedstawicieli firm, z którymi Andrzej Ch. współpracował jako dyrektor. Niewykluczone, że w ramach tych działań mogło dochodzić także do fałszowania dokumentów. Przestępczy mechanizm miał być zakrojony na bardzo szeroką skalę - pisaliśmy wówczas w eOstroleka.pl.

Andrzej Ch. usłyszał zarzuty - najpoważniejszy z nich dotyczy korupcji gospodarczej przy wyrządzeniu znacznej szkody majątkowej. Mieszkaniec woj. warmińsko-mazurskiego został tymczasowo aresztowany. Najpierw na okres 3 miesięcy, a następnie areszt był za każdym razem przedłużany. Po jednym z posiedzeń aresztowych pisaliśmy:

Przedłużając areszt Andrzejowi Ch., sąd zwrócił uwagę na wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przez niego czynu, o który jest podejrzewany, jak również na wysoką karę, która mu grozi. Drugą z przesłanek za tymczasowym aresztem była wysoka kara grożąca Ch. - sąd uznał, że gdyby był na wolności, mógłby próbować uciec lub ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości.

Sąd nie uwzględnił kolejnego wniosku prokuratury

Okazuje się jednak, że kolejnego wniosku prokuratury o tymczasowe aresztowanie sąd już nie uwzględnił. Trwające blisko rok śledztwo wciąż się toczy, ale w ostatnim czasie sąd zdecydował o zwolnieniu podejrzanego z tymczasowego aresztu.

- Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce kontynuuje śledztwo w sprawie prowadzonej przeciwko Andrzejowi Ch. W toku śledztwa skierowano do sądu właściwego do rozpoznania sprawy wniosek o przedłużenie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania stosowanego wobec podejrzanego, jednakże nie został on przez sąd uwzględniony - mówi nam prok. Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×