2021-11-26T14:25:30+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Budynek po komendzie policji świeci pustkami. Czas odmienić to miejsce?

REKLAMA
fot.eOstroleka.plfot.eOstroleka.pl
REKLAMA
0
0
17

Budynek przy ul. Kościuszki w Ostrołęce, gdzie kiedyś mieściła się komenda policji, od lat świeci pustkami. Jakie powinno być nowe przeznaczenie tego miejsca? Zapytaliśmy czytelników i nie ma wątpliwości, że ludzie chcieliby, by było to miejsce pożytku publicznego. Wskazują m.in. na mieszkania socjalne.

Kompleks budynków przy ulicy Kościuszki to pozostałość po Komendzie Miejskiej Policji. Od czasów, gdy policja wyprowadziła się z tego miejsca, nie udało się go zagospodarować. Padł pomysł, by było tu hospicjum, ale po zmianie władzy plany się zmieniły. Mowa była m.in. rozbiórce budynku i budowie nowych obiektów - m.in. przedszkola. Na razie zostało po staremu.

W naszym cyklu "Kiedyś to było" pokazaliśmy zdjęcie z czasów, gdy była tu jeszcze komenda policji:

Co tu powinno być? Propozycje czytelników: Mieszkania socjalne, dom dla samotnych matek

Na Facebooku zapytaliśmy czytelników, co powinno znaleźć się przy Kościuszki w miejsce budynków po komendzie policji. Zdania były podzielone, choć wpisy dotyczyły miejsc pożytku publicznego.

- Ja uważam, że należało by stwrzyć ośrodek dla samotnych matek, które są wykluczone z rodzin, w których były konflikty rodzinne na tle przemocy rodzinnej i alkoholizmu. Kłaniam się ku naszym rządzącym naszym miastem mam nadzieję że ktoś ten temat podejmie, bo naprawdę warto ukłonić się w tą stronę - wskazał pan Edward.

Inny pomysł ma pani Janina: "Wyremontować na mieszkania dla mieszkańców, którzy potrzebują". Pomysł stworzenia tam mieszkań socjalnych padał niejednokrotnie.

Wskazywano również na inną możliwość: że budynki mogą nie nadawać się do remontu i należałoby je zburzyć. - Remont tych starych zapleśniałych, niestabilnych, zasyfionych budynków jest nieopłacalny, zburzyć i postawić jeden duży solidny blok z szerokimi klatkami schodowymi przystosowane dla osób starszych schorowanych i niepełnosprawnych - stwierdził pan Krzysztof.

Jedno jest pewne: budynek po starej komendzie, podobnie jak inne wielkie pustostany - stary basen czy stary szpital - splendoru miastu nie przynosi. Jakiś pomysł na jego zagospodarowanie powinien w końcu się pojawić.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×