zdjecie 8073
zdjecie 8073
2021-11-20T08:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Budżet Obywatelski: Dlaczego niektórych inwestycji nie wykonano?

REKLAMA
REKLAMA
2
2
23

Dlaczego niektóre inwestycje wybrane przez mieszkańców w budżecie obywatelskim nie zostały do tej pory zrealizowane? Prezydent Ostrołęki odpowiedział na wątpliwości mieszkańców, które przekazał mu jeden z radnych. Wiele z inwestycji planowanych jest na 2022 rok, ale z innymi są większe problemy.

O niewykonane inwestycje, jakie miały zostać zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego pytał ostatnio w interpelacji radny Jacek Łuba. Prezydent Ostrołęki odpowiedział radnemu, wskazując na powody braku wykonania każdej z inwestycji z budżetu obywatelskiego, przy jakich napotkano kłopoty. Łącznie jest ich dziesięć.

Planowane inwestycje w 2022 roku

Łukasz Kulik poinformował, że przebudowa ulicy Literackiej zostanie zrealizowana w 2022 roku ze względu na przedłużające się analizy możliwości technicznych wykonania dokumentacji projektowej. Z kolei ze względu na rozszerzenie zakresu infrastruktury będącej w zasobach Spółdzielni Mieszkaniowej wydłużył się termin przygotowania dokumentacji projektowej na rok 2022 zadania polegającego na wymianie nawierzchni chodnika ul. Modrzejewskiej. W przyszłym roku mają zostać również wykonane: przebudowa parkingu przy ul. Jezierskiego i wymiana nawierzchni chodnika przy Podchorążych.

„Chusteczkowe Ogrody - rewitalizacja skwerów miejskich: Wyszyńskiego oraz Psarskiego" - tu aktualnie opracowywana jest dokumentacja projektowa, a inwestycja także ma zostać zrealizowana w 2022 roku.  W przygotowaniu jest też procedura przetargowa na modernizację chodnika przy budynkach przy ul. Hallera 15 i 17.

Z tym będzie większy problem

Są jednak inwestycje, które mieszkańcy wybrali do realizacji, a z którymi problemy są większe. W przypadku budowy oświetlenia ulicznego na osiedlu Łazek nie zrealizowano zadania " ze względu na znacznie większy koszt realizacji zadania, podyktowany koniecznością przesunięcia jezdni w pas będący aktualnie zadrzewiony". - Część oświetlenia zlokalizowana jest na terenie prywatnym stąd brak możliwości wykonania - poinformował prezydent Ostrołęki.

Nie wiadomo, jaka przyszłość czeka też budowę placu zabaw na osiedlu Łazek. "W związku z brakiem działki miejskiej w dogodnej lokalizacji na wykonanie projektu, realizacja zadania została wstrzymana" - przyznał Łukasz Kulik.

W przypadku budowy nawierzchni ul. Żytniej, pomimo wielkokrotnych zapytań ofertowych, nie wybrano wykonawcy na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, ponieważ kwoty ofert przewyższały wartość posiadanych środków w budżecie miasta. W związku z planowaną modernizacją stadionu miejskiego, w tym boiska bocznego o powierzchni naturalnej nie było możliwości realizacji funkcjonalnego placu zabaw na osiedlu Witosa w założonej lokalizacji w roku 2021 r.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×