zdjecie 2866
zdjecie 2866
2021-11-06T10:18:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Propozycje na inwestycje. Prezydent odpowiada: Budżet nie jest tak duży

REKLAMA
REKLAMA
0
3
13

Przewodniczący rady miasta Wojciech Zarzycki złożył do prezydenta Ostrołęki propozycję kilku inwestycji, które mogłyby zostać zrealizowane w 2022 roku. - Budżet miasta nie jest tak duży - odpowiedział Łukasz Kulik.

Budżet nie jest tak duży

- W związku z trwającymi pracami nad projektem budżetu na 2022 rok pragnę wyrazić swoje pełne poparcie dla priorytetowych zadań zgłoszonych do tego projektu przez Radę Osiedla Łęczysk, a w szczególności inwestycji, które od wielu lat czekają na realizację - podkreślił w interpelacji do prezydenta Ostrołęki przewodniczący rady miasta Wojciech Zarzycki.

Wymienił pięć punktów:

  • wymiana azbestowych rur wodociągowych w ul. H. Sienkiewicza oraz położenie nowej nawierzchni bitumicznej - przy realizacji tej inwestycji sugeruję rozważenie wystąpienia o środki zewnętrzne w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg,
  • położenie dywanika asfaltowego w ul. S. Czarnieckiego od ulicy H. Sienkiewicza do ul. Łęczysk,
  • przebudowa skrzyżowania ulic Łęczysk — Mazowiecka — Wąska w ramach przygotowanego w 2016 roku projektu,
  • budowa chodników na ul. S. Czarnieckiego i M. Wołodyjowskiego,
  • udrożnienie i przebudowa kanalizacji deszczowej na ul. Sobieskiego oraz położenie nawierzchni bitumicznej.

- Proszę o uwzględnienie tych inwestycji w budżecie miasta na 2022 rok - napisał Zarzycki. Dodał do tego również propozycję budowy fragmentu ulicy Spokojnej.

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik odpowiedział: "Z przykrością muszę stwierdzić, że budżet Miasta Ostrołęki nie jest tak duży, aby zagwarantować realizację wszystkich wskazanych przez Pana inwestycji na osiedlu Łęczysk w ramach przyszłorocznego budżetu".

- Jednocześnie pragnę przypomnieć, iż w bieżącym roku zostanie wykonany plac zabaw przy skrzyżowaniu ul. Łęczysk z ul. J. Sobieskiego, chodnik przy ul. Sobieskiego, oświetlenie ulic - Berka Joselewicza, Łęczysk (w ramach projektu „Budowa i modernizacja oświetlenia drogowego w ul. Jana Kazimierza, B. Joselewicza, Łęczysk, Mazowieckiej, Pl. 1 Maja, Orzeszkowej, Chopina, Padarewskiego, Kilińskiego, Sobieskiego w Ostrołęce"), a dodatkowo powstanie nowy chodnik po jednej stronie ul. Jagiełły. Ponadto w pierwszej kolejności w 2022 roku będzie realizowany projekt budowy chodnika wraz ze ścieżką rowerową przy ul. Modrzejewskiej w ramach budżetu obywatelskiego. Jeżeli budżet nam na to pozwoli, wybudujemy boisko przy remontowanym obecnie placu zabaw przy skrzyżowaniu ul. Łęczysk z ul. J. Sobieskiego. Planowana jest także przebudowa skrzyżowania ul. Łęczysk — Mazowieckiej — Wąskiej w ramach przygotowanego w 2016 roku projektu. Zamierzamy również wystąpić do OPWiK o przygotowanie dokumentacji na wymianę rur azbestowych w ul. Sienkiewicza. Zadania w znaczącym stopniu obciążą budżet Miasta Ostrołęki. Dziękuję za zwrócenie uwagi na pozostałe zadania i jednocześnie proponuję zgłoszenie ich w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego lub budżetu miasta na 2023 rok - dodał włodarz miasta.

A co z chodnikiem przy Stefczyka?

To nie ostatnia propozycja radnego Zarzyckiego. Kolejna dotyczy innego osiedla.

W imieniu mieszkańców osiedla Sienkiewicza proszę o zabezpieczenie w budżecie miasta Ostrołęki na 2022 rok środków finansowych na przebudowę chodników w ulicy Stefczyka (od ul. Sienkiewicza do ul. Poznańskiej). Chodniki są w fatalnym stanie technicznym, zagrażającym bezpieczeństwu mieszkańców. Pragnę podkreślić, że od wielu lat na osiedle domków jednorodzinnych "Sienkiewicza" nie zostały przeznaczone żadne środki finansowe z budżetu miasta. Niewątpliwie wskazana inwestycja poprawi estetykę tej części miasta.

Odpowiedź na tę interpelację jeszcze nie nadeszła. 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×