eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Budżet powiatu ostrołęckiego na 2018 rok uchwalony jednogłośnie [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 4036
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Samorząd powiatu ostrołęckiego pod wodzą starosty Stanisława Kubła uchwalił budżet na 2018 rok. Głosowanie przebiegło w iście ekspresowym tempie – radni zgodnie opowiedzieli się za uchwałą określającą kształt przyszłorocznych wydatków i dochodów powiatu.

Budżetowa sesja Rady Powiatu odbyła się w środę, 20 grudnia. Przygotowana przez starostę ostrołęckiego Stanisława Kubła, uchwała budżetowa została wcześniej pozytywnie zaopiniowana przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Opinię RIO podzieliły także wszystkie komisje stałe Rady Powiatu, dając tym samym samorządowi zielone światło do pozytywnego rozpatrzenia uchwały.

Zgodnie z projektem budżet powiatu po stronie dochodów zaplanowany został na poziomie 82 mln 758 tys. zł (59 mln dochody bieżące i ponad 23 mln dochody majątkowe). Przyszłoroczne wydatki zaplanowane zostały na poziomie 85 mln 185 tys. zł. Spodziewany na 2018 rok deficyt budżetowy wynosi nieco ponad 2,4 mln zł.

Lwią część przyszłorocznych wydatków starosta chce przeznaczyć na inwestycje. Na ten cel zaplanowano ponad 36 milionów złotych. Stanowi to około 42% całorocznego budżetu. Do najważniejszych inwestycji, które powiat realizował będzie w przyszłym roku zaliczyć można opiewającą na kwotę około 16 milionów budowę tzw drogi na Wyszków (inwestycja realizowana w cyklu dwuletnim z finansowym wsparciem środkami zewnętrznymi), II etap budowy drogi Kadzidło Łyse Łączki. Łącznie powiat realizował będzie w przyszłym roku 30 zdań inwestycyjnych. Znaczna część z nich otrzyma finansowe wsparcie ze strony rządowej lub samorządu województwa mazowieckiego.

Projekt przyszłorocznego budżetu zaprezentowany przez starostę spotkał się z pozytywnym przyjęciem przez radnych i ostatecznie został jednogłośnie przyjęty.

Po zrealizowaniu zaplanowanego porządku obrad, odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne samorządowców, w którym uczestniczyli zaproszeni goście. Był wśród nich m.in. biskup łomżyński Janusz Stepnowski, pracownicy Starostwa Powiatowego, przedstawiciele policji, straży pożarnej oraz innych instytucji współpracujących z samorządem.

Spotkanie uatrakcyjnili swoim występem uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II soptnia im. Z. Noskowskiego w Ostrołęce.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11  12 dk13  14  15  16  17
 18  19 dk20  21  22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27  28  29  30  31
×