eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Była posłanka z zarzutami. Śledztwo kolejny raz przedłużone

REKLAMA
zdjecie 1901
Śledztwo w sprawie byłej poseł trwa (fot. eOstroleka.pl/FB-arch. pryw.)Śledztwo w sprawie byłej poseł trwa (fot. eOstroleka.pl/FB-arch. pryw.)
REKLAMA

Była posłanka Platformy Obywatelskiej Bożena K. usłyszała zarzuty już ponad półtora roku temu, a śledztwo wciąż nie zostało zakończone. Radio Białystok informuje, że ostrołęcka prokuratura będzie prowadzić postępowanie przez kolejne trzy miesiące.

Akcja CBA. Zatrzymana była posłanka PO

W grudniu 2021 roku doszło do zatrzymania byłej posłanki na Sejm RP, która pełniła funkcję parlamentarzystki w latach 2011-2019 reprezentując Platformę Obywatelską. Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego podjęli działania na polecenie ostrołęckiej prokuratury.

Postępowanie dotyczyło rzekomego złożenia fałszywych oświadczeń majątkowych przez Bożenę K. w okresie 2015-2018, zarówno jako posłankę na Sejm RP, jak i Dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury w Suwałkach. Z ustaleń śledczych wynikało, że Bożena K. ukryła informacje o posiadaniu rzeźby o wartości 54 000 zł oraz o zobowiązaniach przekraczających 10 000 zł. Ponadto, podejrzewano ją o przywłaszczenie powierzonych środków pieniężnych, przeznaczonych na działalność biura poselskiego, w tym na wynagrodzenia pracowników, na łączną kwotę około 320 000 zł - informowała prokuratura wówczas.

W związku z tymi zarzutami prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy, polegający na wymogu wpłacenia poręczenia majątkowego w wysokości 100 tys. zł.

Była parlamentarzystka odpiera zarzuty

Była parlamentarzystka skomentowała tę sytuację w mediach społecznościowych, podkreślając, że dla niej i jej rodziny jest to "nowe, trudne przeżycie". Zaznaczyła, że miała wrażenie, iż trwał swoisty "konkurs na donosy" przeciwko niej od ponad dwóch lat, wynikający z faktu, że jako posłanka odważyła się wspierać funkcjonariuszy służb mundurowych, którzy ujawniali nieprawidłowości w swoich komendach. Dodała również, że zawsze kierowała się szacunkiem wobec każdej osoby, niezależnie od jej przynależności politycznej, wyznania czy koloru skóry. Wyraziła przekonanie, że prawda w tej sprawie ostatecznie wyjdzie na jaw i obroni swoje dobre imię.

Śledztwo przedłużone

Śledztwo wciąż jest prowadzone i okazuje się, że kolejny raz je przedłużono. Radio Białystok poinformowało, że "na tym etapie śledztwa byłej posłance Platformy Obywatelskiej nie postawiono dodatkowych zarzutów". Obecny termin zakończenia śledztwa to koniec października 2023 r. 

Źródło: Radio Białystok
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×