eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, O TYM SIĘ MÓWI

Tragiczny wypadek w Gucinie: Policja poszukuje świadków. Co z kierowcą?

REKLAMA
zdjecie 9752
REKLAMA

Kierowca auta osobowego, które miesiąc temu roztrzaskało się na drzewie w Gucinie, wskutek czego zginął 4-letni chłopiec, wciąż nie został przesłuchany przez prokuratora. Jednak, jak informują śledczy, jego stan zdrowia ulega poprawie.

Wypadek miał miejsce 8 czerwca 2023 roku w Gucinie. Według wstępnych ustaleń kierujący audi 30-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego jadąc od Suchcic na łuku drogi w prawo stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w drzewo.

- Przybyli na miejsce wypadku strażacy wydostali z samochodu mężczyznę oraz dziecko. Chłopiec znajdował się między nogami kierującego ojca. Nie dawał oznak życia. Andrzej P. został zabrany do szpitala - informowała prokuratura. Niestety, życia 4-letniego Miłoszka nie udało się uratować. Przeżył tylko jego ojciec, który trafił do szpitala.

Ostrołęccy policjanci w trakcie prowadzonych czynności ustalili, że Andrzej P. nie posiada prawa jazdy oraz że został wobec niego orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje do 2026 roku. W momencie wypadku był pijany: stwierdzono u niego 2,9 promila alkoholu w organizmie.

Co z kierowcą samochodu osobowego? Wciąż przebywa on w szpitalu. I choć jego stan się poprawia, to wciąż nie na tyle, by można było go przesłuchać. - Nie wykonano dotychczas czynności procesowych z Andrzejem P. z uwagi na treść opinii sądowo – lekarskiej, z której wynika, że stan zdrowia wymienionego ulega stopniowej poprawie, jednakże obecnie nie pozwala na wykonanie czynności z jego udziałem - informuje prokurator Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Tymczasem policja poszukuje świadków samego zdarzenia lub kierowców, których kamery uchwyciły prowadzone przez Andrzeja P. auto. Być może pomoże to ustalić, w jaki sposób przewożony był 4-latek.

Wszystkie osoby mające wiedzę na temat tego wypadku, posiadający nagranie wypadku, bądź kierowania przez mężczyznę autem bezpośrednio przed wypadkiem np. z kamery samochodowej proszone są o kontakt bezpośrednio z policjantem prowadzącym sprawę pod numer telefonu 47 704 15 24, bądź z dyżurnym ostrołęckiej komendy pod numer telefonu 47 704 14 24.

REKLAMA
Więcej o: Gucin, wypadek

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×