2021-12-22T19:36:30+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NASZ NEWS

Były proboszcz parafii Krysiaki wychodzi z aresztu! Sąd uwzględnił zażalenie

REKLAMA
REKLAMA
4
4
16

Były proboszcz parafii w Krysiakach (gm. Myszyniec), który jest podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego w Dudach Puszczańskich, wychodzi na wolność. Sąd Okręgowy w Ostrołęce uwzględnił zażalenie jego pełnomocnika na decyzję Sądu Rejonowego o tymczasowym aresztowaniu na kolejne 3 miesiące. Kapłan przebywał w areszcie od marca 2021 r.

Portal eOstrołęka kilka miesięcy temu ujawnił, że prokuratura postawiła zarzuty podejrzanemu o spowodowanie wypadku w Dudach Puszczańskich (gm. Łyse). 28 lutego 2021 roku potrącona została tam 16-letnia dziewczyna, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Dziewczyna doznała poważnych obrażeń, ale na szczęście przeżyła wypadek. Zatrzymano... proboszcza z parafii w Krysiakach, księdza Mirosława Teofilaka (wyraził zgodę na publikację danych). Częściowo przyznał się do winy, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Ksiądz wydał oświadczenie, w którym przeprosił poszkodowaną i jej rodzinę, zapewnił również o tym, że chce naprawić wyrządzone szkody. Oświadczenie można przeczytać tutaj.

Za kapłanem wstawili się parafianie, którzy zbierali podpisy pod petycją o zwolnienie go z aresztu. Nic to jednak nie pomogło. Areszt był przedłużany o kolejne 3 miesiące - w czerwcu i we wrześniu. Taką samą decyzję już w grudniu podjął Sąd Rejonowy, ale pełnomocnik księdza złożył zażalenie od tej decyzji. Jak się okazało - tym razem skutecznie.

Sprawa księdza Mirosława Teofilaka trafiła do Sądu Okręgowego w Ostrołęce. Ten zdecydował o zwolnieniu kapłana z aresztu. Wobec księdza, który wciąż ma status podejrzanego w tej sprawie, zastosowane będą wolnościowe środki zapobiegawcze: dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

- Z nieukrywanym zadowoleniem przyjmujemy decyzję Sądu odwoławczego, który w tej sytuacji postąpił w sposób najlepszy z możliwych, absolutnie nie przesadzając o wyniku postępowania sądowego, które ufamy, niebawem się rozpocznie - powiedział nam adwokat Bartosz Pawelczyk, pełnomocnik księdza Mirosława Teofilaka.
 
Śledztwo w tej sprawie przedłużone zostało do początku stycznia ze względu na konieczność pozyskania jeszcze jednej opinii biegłych. Być może na początku nowego roku poznamy kolejne decyzje w tej sprawie. Pewne jest jednak, że podejrzany na ewentualny proces oczekiwał będzie na wolności.
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×