zdjecie 7109
2019-02-20T13:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Carvingowe zajęcia z mistrzami w ZSP w Łysych [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
2
0
0

Grupa uczniów z Zespołu Szkół Powiatowych w Łysych wzięła udział w warsztatach z carvingu. Zajęcia poprowadzili mistrzowie carvingu 2018 - Dominika Sadowska i Paweł Sztenderski.

Uczestnikami kursu było 18 uczniów ZSP w Łysych. Szkolenie realizowane było w ramach projektu „Nowa jakość kształcenia zawodowego w powiecie ostrołęckim“ w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Prowadzącymi szkolenie byli wykwalifikowani instruktorzy carvingu Dominika Sadowska i Paweł Sztenderski - Mistrzowie Świata w Carvingu z 2018 (Culinary World Cup – Luxembourg). Celem kursu było zapoznanie kursantów z wiedzą na temat carvingu, przekazanie wiedzy praktycznej jak i teoretycznej  oraz zachęcenie do ćwiczenia nowych umiejętności  z dziedziny carvingu, które mogą zapewnić dalszy rozwój i sukces na rynku pracy.

Program kursu rozpoczął się od krótkiego wstępu teoretycznego, dzięki któremu uczniowie dowiedzieli się o narzędziach niezbędnych do rzeźbienia, rodzajach cięć oraz sposobie zabezpieczania wykonanych prac z warzyw i owoców. Zniecierpliwieni uczestnicy jak najszybciej chcieli przejść do działania i spróbować swoich sił podczas wycinania. Wykonywali m.in. liście z cukinii, dekoracje z papryczek pepperoni oraz motyw tajski na melonie, który jest dosyć prostym wzorem, natomiast bardzo efektownym, co przyczyniło się do dużego entuzjazmu wśród uczniów. Innym ćwiczeniem były także ptaszki miłości wykonywane z cykorii i białej rzodkwi, chryzantema z kalarepy, aster z buraka, szyszka z marchewki, motyw kwiatowy na jabłku. Kurs kończył się egzaminem sprawdzającym nabyte podczas całego szkolenia umiejętności. Uczniowie stworzyli na arbuzach motywy tajskie, a na koniec skomponowali piękne kompozycje z wcześniej wyciętych elementów.

Każdy uczeń otrzymał książkę „Sztuka Carvingu. Kurs Podstawowy. Podręcznik do ćwiczeń“ autorstwa Pawła Sztenderskiego i Dominiki Sadowskiej. Jest to najnowsza pozycja na polskim rynku dotycząca sztuki carvingu, wydana w 2017 roku. Kursanci wykazali się sporymi umiejętnościami i niebywałą chęcią pracy. Każdy z uczestników kursu otrzymał zaświadczenie ukończenia szkolenia zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 w sprawie kształcenia ustawicznego Dz.U. z 2014 poz. 622.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28