eOstroleka.pl
Ostrołęka,

„Choinka na ludowo” z Krainą Misiów inna niż zwykle [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1024
zdjecie 1024
fot. archiwum przedszkolafot. archiwum przedszkola
REKLAMA

„Choinka na ludowo” to mająca wieloletnią tradycję akcja organizowana przez Przedszkole Miejskie nr 17 w Ostrołęce. Do wspólnego strojenia choinki w „Kupcu” przedszkolaki z „Krainy Misiów” zapraszały swoich przyjaciół z innych przedszkoli. W tym roku akcję zorganizowano w innej formule.

W miejskiej siedemnastce przywiązanie do kultury kurpiowskiej, krzewienie regionalnych tradycji wśród dzieci i społeczności lokalnej było zawsze bardzo ważne. Przez wiele lat inicjatywa strojenia przez przedszkolaki z Ostrołęki drzewka świerkowego w dekoracje nawiązujące do naszych świątecznych tradycji regionalnych sprawiała wiele radości.

Coroczne spotkania przy „Choince na ludowo” wspominamy niezwykle miło, zwłaszcza dzieci śpiewające kolędy i pastorałki, mówiące wiersze wokół świątecznego drzewka.

- komentują organizatorzy akcji.

W tym, ze w powodu epidemii koronawirusa akcję zorganizowano w zupełnie innej formule niż dotychczas. Każde z przedszkoli, które przyjęło zaproszenie do udziału w przeglądzie przystroiło swoje własne drzewko a zdjęcia przesłano organizatorom.

Nie spotkaliśmy się, ale wspólnie, razem zadbaliśmy o to, by połączyło nas jedno, zaangażowanie w popularyzowanie świątecznych tradycji kurpiowskich. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękne „Choinki na ludowo”.

- mówi dyrektor przedszkola, Agnieszka Kowalska.

Gratulujemy przedszkolakom pięknie przystrojonych drzewek i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27  28 dk29  30
×