2021-12-09T09:11:30+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Odblaskowa choinka zgodnie z tradycją stanęła przed ostrołęcka komendą policji

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
1

Przedświątecznej tradycji stało się zadość. Policjanci z Ostrołęki udekorowali odblaskową choinkę, z której każdy chętny będzie mógł zdjąć ozdobę zapewniając sobie tym samym bezpieczeństwo podczas długich, wieczornych zimowych spacerów.

Jak ważne jest, aby pieszy był widoczny na drodze, policjanci mieli okazję przekonać się już niejednokrotnie. Niestety mundurowi, zbyt często interweniują na miejscu wypadków z udziałem tej grupy uczestników ruchu drogowego. Chcąc podkreślić znaczenie noszenia odblasków, policjanci z Ostrołęki wraz z samorządem po raz kolejny wyszli z inicjatywą odblaskowej choinki. Drzewko promujące bezpieczeństwo na drodze stanęło przed głównym wejściem do siedziby ostrołęckich policjantów.

W związku z tym zachęcamy i zapraszamy pieszych i rowerzystów, aby przyszli do nas i po prostu wzięli wybrany odblask dla siebie, bądź innej osoby. Dzięki temu być może podarujemy na święta swoim bliskim najcenniejszy prezent - życie. Inicjatorem akcji jest ostrołęcki wydział prewencji. Akcja w poprzednich latach spotkała się z dużym entuzjazmem ze strony mieszkańców. Policjanci apelują aby zerwane z drzewka odblaski trafiły w widoczne miejsca na ubraniach, a nie do kieszeni, czy do szuflady.

- mówi komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Szybko zapadający zmrok, długie wieczory i często trudne warunki atmosferyczne sprawiają, że piesi mogą być praktycznie niewidoczni dla innych uczestników ruchu. Każda osoba, która o świcie, czy zmierzchu porusza się po drodze, dla swojego bezpieczeństwa powinna być wyposażona w elementy odblaskowe.

Pieszy, który nie posiada odblasków, jest dla kierowcy mało widoczny. Kierujący pojazdem jest w stanie zauważyć go dopiero z odległości około 40 metrów, ale podczas opadów deszczu, czy mgły, ta odległość jest jeszcze mniejsza. Jeśli niechroniony uczestnik ruchu drogowego ma odblask, kierowca dostrzega go z odległości nawet 150 metrów. Te dodatkowe metry to właśnie czas dla kierowcy na odpowiednią reakcję i uniknięcie zderzenia.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×