2017-12-22T15:27:18+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Cięcie kosztów: dworzec PKS w Ostrołęce zamknięty w każdą niedzielę

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
0
1
8

Od października br. wprowadzono ograniczenia w funkcjonowaniu dworca PKS w Ostrołęce. W każdą niedzielę dworzec będzie zamknięty, a rozwiązanie konieczne jest z powodów finansowych.

To nie pierwsza niekorzystna dla pasażerów informacja w tym roku. W lutym 2017 roku zlikwidowano około 40 kursów autobusów, następnie podniesiono ceny biletów, skrócono godziny otwarcia dworca PKS i zlikwidowano zniżki dla seniorów. Teraz przyszedł czas na kolejne rozwiązanie oszczędnościowe: zamknięcie dworca w niedzielę.

Informację o tej decyzji otrzymaliśmy od pasażerów. Pytali oni o powody tej decyzji, więc zwróciliśmy się z prośbą o komentarz do firmy Mobilis. Okazuje się, że zamknięcie dworca w niedzielę jest konieczne z powodów finansowych. Jest możliwość, że dworzec będzie otwarty w styczniowe niedziele, jeżeli warunki atmosferyczne nie będą sprzyjały przebywaniu na świeżym powietrzu.

Informacja Zarządu PKS Ostrołęka:

Pragniemy poinformować, że od 01.10.2017 r. w każdą niedzielę dworzec autobusowy PKS w Ostrołęce jest co do zasady zamknięty. Niemniej jednak w grudniu br. budynek dworca PKS został tymczasowo otwarty dla Podróżnych, ze względu na sytuację pogodową i warunki atmosferyczne. Chcemy w ten sposób wyjść naprzeciw potrzebom Pasażerów. W miarę możliwości planujemy również utrzymać otwarcie dworca w niedzielę w styczniu 2018 roku.

W ostatnim czasie odnotowaliśmy, że Podróżni coraz częściej kupują bilety online, korzystając z naszej strony internetowej oraz wyspecjalizowanych serwisów umożliwiających ich zakup. Ma to również bezpośrednie przełożenie na znaczące zmniejszenie liczby Pasażerów, którzy korzystają z budynku Dworca PKS w Ostrołęce. Ponadto ważnym czynnikiem, który również wpłynął na podjęcie tej trudnej, ale nieuniknionej decyzji, są stale rosnące nakłady finansowe dotyczące utrzymania i eksploatacji budynku Dworca PKS. Mimo wielu przeprowadzonych przez nas analiz, ponowne zamknięcie dworca w niedziele po okresie miesięcy zimowych jest konieczne od strony finansowej. Jeśli pojawi się możliwość stałego otwarcia budynku dworca PKS, poinformujemy o tym Pasażerów z odpowiednim wyprzedzeniem m.in. za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Bardzo przepraszamy Pasażerów za wszystkie zaistniałe niedogodności związane z zamknięciem budynku Dworca PKS w niedzielę. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby ww. zmiany były jak najmniej odczuwalne dla Podróżnych, otwierając dworzec na okres grudzień 2017 r. - styczeń 2018 r. Będziemy obserwować sytuację i jeśli tylko pojawi się taka możliwość, rozważymy wznowienie działalności dworca w niedziele.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×